Jesteś tutaj: Home
W roku szkolnym 2025/2026 w naszej szkole realizowany był projekt „Słońce i wiatr - na tropie energetycznej rewolucji”. Inicjatorem ogólnopolskiego programu edukacyjnego realizowanego we współpracy z Fundacją Ogarnij Inżynierię był Qair producent i dostawca zielonej energii z wiatru i słońca. Projekt miał na celu popularyzację odnawialnych źródeł energii oraz rozwój kompetencji inżynieryjnych
Młodzi przyrodnicy z grupy 6-latków pod opieką pani Ewy Kozłowskiej zakończyli na etapie przedszkolnym cykl spotkań edukacyjnych zorganizowanych we współpracy z Zespołem Lubelskich Parków Krajobrazowych. Projekt połączył odkrywanie lokalnej przyrody z aktywnym działaniem na rzecz ochrony ptaków.
17 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Telefonów Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Celem tego dnia jest promowanie bezpłatnych i anonimowych form wsparcia dla dzieci oraz młodzieży znajdujących się w trudnych sytuacjach.
Najważniejszym numerem pomocowym w Polsce jest Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111, prowadzony przez Fundację Dajemy Dzieciom
W dniu 16 maja 2026r. przy Szkole Podstawowej w Żmudzi odbyły się zawody rowerowe dla dzieci i młodzieży VIII Gminnej Ligi Rowerowej ze Św. Janem Pawłem II. Organizatorzy wydarzenia: Parafia Rzymskokatolicka Podwyższenia Świętego Krzyża w Żmudzi, Parafia Chrystusa Odkupiciela w Chełmie, Sklep Rowerowy Peleton, GKK Peleton Okszów, Gmina Żmudź, Gmina Chełm, Szkoła Podstawowa w Żmudzi, Gminne
Z okazji Dnia Bibliotek i Bibliotekarza, który odbywa się 8 maja w ramach XXIII Ogólnopolski Tygodnia Bibliotek pod hasłem: „Biblioteka — Otwierasz, Odkrywasz” nasi uczniowie zostali zaproszeni do udziału w kilku aktywnościach. Już w marcu został ogłoszony konkurs kaligraficzny „Mistrz Kaligrafii”, który cieszył się dużą popularnością, zwłaszcza w klasach najmłodszych. Oto zwycięzcy:
Po wygranej w zawodach międzygminnych w Białopolu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnym etapie rozgrywek, które odbyły się 07.05.2026r. w Wierzbicy. Były to rozgrywki na szczeblu powiatu w którym wzięło udział cztery drużyny w kategorii klasy 6 i młodsi ze szkół: z Siedliszcza, Rejowca, Strachosławia i Żmudzi. Tym razem nie poszło już tak dobrze i po remisie w pierwszym meczu z Rejowcem przyszły dwie
W klasie II b odbył się konkurs „Moja ekologiczna torba na zakupy”. Uczniowie razem z rodzicami szyli torby ekologiczne z materiałów, którym dali drugie życie. Od dziś nie kupujemy reklamówek „jesteśmy eko”. Uczniowie otrzymali „ Dyplom młodego ekologa” i drobne upominki. Dziękuję rodzicom za pomoc – wychowawca Lucyna Cichosz.