^Powrót na górę
 • 1 Budynek Szkoły Podstawowej
  Nasza szkoła to przyjazna placówka, nastawiona na indywidualny rozwój dziecka, jego twórczą edukację i kreatywność w przyjaznym, bezpiecznym środowisku. Mamy ambicje, by nauka w naszej szkole stała się pasją, dzięki której uczniowie z entuzjazmem będą wkraczali w świat wiedzy i poszerzali swoje horyzonty
 • 2 Doskonałe zaplecze sportowe
  Nasza szkoła posiada bardzo dobre zaplecze sportowe w postaci wielofunkcyjnego boiska z tartanową nawierzchnią, salą sportową oraz siłownią. Uczniowie naszej szkoły mają możliwość rozwoju fizycznego w różnych dziedzinach sportu. Uczniowie naszej szkoły osiągają bardzo dobre wyniki w różnego rodzaju turniejach i zawodach sportowych
 • 3 Organizujemy imprezy kulturalne
  Szkoła Podstawowa w Żmudzi jest organizatorem wielu konkursów i imprez kulturalnych. Jednym z większych jest Powiatowy Festiwal Piosenki Angielskiej, w którym rokrocznie bierze udział kilkanaście szkół z powiatu chełmskiego. Szkoła udziela się również w różnego rodzaju akcjach promujących bezpieczeństwo dzieci np. „Jestem Bezpieczny” "Bezpieczny uczeń, bezpieczna szkoła"
 • 4 Spędzanie czasu wolnego
  Szkoła to nie tylko nauka, dlatego też dla najmłodszych uczniów oferujemy profesjonalny i atestowany plac zabaw, na którym każde dziecko bezpiecznie spędzi czas na dobrej zabawie.
 • 5 Nowi uczniowie w społeczności szkolnej
  Nowo przyjęci uczniowie naszej szkoły ślubują być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Uśmiechnięci Pierwszoklasiści z dumą reprezentują środowisko uczniowskie naszej szkoły
baner

Aktualności

Dzień Życzliwości (2022r)

Drobne gesty, działania mają wielka siłę. Życzliwość to styl życia, a nie jednorazowe działania. W codziennym życiu, ciągle zabiegani, zapominamy o życzliwości, a przecież ona do Nas wraca.
Życzliwość możemy okazywać w wielu obszarach, sferach życia. W domu, w pracy, w szkole, na ulicy i wielu innych miejscach. Życzliwość może kojarzyć nam się z niesieniem

komuś pomocy, a przecież trzeba być też życzliwym dla samego siebie. I właśnie my postanowiliśmy to pokazać 20 grudnia w naszej szkole.
Popatrzcie sami…
Na początku ozdobiliśmy drzwi do sal uśmiechami, minkami, pozdrowieniami, aby wszyscy wiedzieli, że są wśród nas życzliwi. Życzliwi kolorowi uczniowie, ponieważ  ubraliśmy się na poszczególne kolory, każdy kolor miał tutaj ogromne znaczenie:

 • Żółty- energia, radość;
 • Czerwony- ładunek energii do czynienia dobra;
 • Pomarańczowy- kolor radości i zabawy, poprawia nastrój,
 • Niebieski- wrażliwość;
 • Zielony- nadzieja, poczucie szczęścia.

Następnie powstała Skrzynka życzliwości, wdzięczności- wyobrażaliśmy sobie, że to za co dziś nie podziękujemy,  jutro już tego nie mamy! Zapisywaliśmy na karteczkach wszystko za co możemy podziękować i wrzucaliśmy do skrzynki. W zamian losowaliśmy sobie pozytywne sentencje.
Aby przypomnieć sobie kulturalne zachowanie tworzyliśmy alfabet  „Dobrych manier” do słowa „ŻYCZLIWY”. Każdy z Nas powinien znać te słowa i je wprowadzić do swojego życia.
Nawet nasi najmłodsi aktywnie brali udział w tym dniu… Sami sobie wykonali medale w kształcie buziaczków za dobre zachowanie.
Podsumowując nasze działania każda z klas i grupa przedszkolna mogła zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, ale też nagrać film z życzeniami, pozdrowieniami, abyśmy nie zapominali, że codziennie dzięki drobnym gestom możemy zrobić coś dla środowiska, osób w naszym otoczeniu i dla nas samych.
Wszystko zaczyna się od jednego prostego aktu życzliwości Ty też możesz zmienić siebie i świat na lepsze. Pomyśl co dobrego możesz zrobić dziś dla siebie i innych ludzi, i zrób to! 

Aktualności

 • Z życia szkoły

logo akcja 2a

logo emocja

nprcz

lp

Online na stronie

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Blue Flower

Licznik odwiedzin

2257227
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
W miesiącu
Poprzedni miesiąc
Wszystkie
9442
4953
17394
4147
28468
34440
2257227

Prognoza na dzisiaj
13320


Your IP:44.201.72.250

Kuratorium Oświaty

Szkoła Podstawowa w Żmudzi
ul. Kasztanowa 7
22-114 Żmudź
tel/fax 82 568-01-78
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.sp-zmudz.pl

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

Szkoła Podstawowa w Żmudzi zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej
http://www.sp-zmudz.pl


Czytaj więcej ...

 

Ochrona Danych Osobowych - klauzula informacyjna

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.


Czytaj więcej ...

 

Copyright © 2014. SZKOŁA PODSTAWOWA W ŻMUDZI Rights Reserved.