Z radością informujemy, że uczeń naszej szkoły, Kajetan Steczuk, zdobył III miejsce w konkursie Wojewody Lubelskiego „Maskotka 112”. Uroczyste wręczenie dyplomu odbyło się 28 maja 2026 r. w Lublinie.
Konkurs miał na celu promowanie wiedzy o numerze alarmowym 112, zasad bezpieczeństwa, udzielania pierwszej pomocy oraz rozwijanie
Dnia 9 czerwca 2026 roku nasi uczniowie Szkoły Podstawowej w Żmudzi wzięli udział w IV Powiatowych Biegach Alejami Grabowymi w Parku Świerżowskim. Opiekę podczas zawodów pełnił nauczyciel wychowania fizycznego p. Elżbieta Mróz. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie zajmując drużynowo III miejsce.
Dnia 9 czerwca 2026r. grupa 21 uczniów Szkoły Podstawowej w Żmudzi uczestniczyła w wycieczce na kajaki. Głównym celem wyjazdu była integracja młodzieży szkolnej.Trasa jaką płynęli uczniowie przebiegała przez malownicze miejscowości roztocza tj. Obrocz- Zwierzyniec- Bagno. Po zakończonym spływie na młodzież czekało ognisko. Uczniowie mogli upiec kiełbaskę oraz odpocząć. Nad bezpieczeństwem uczniów w czasiewycieczki