^Powrót na górę
 • 1 Budynek Szkoły Podstawowej
  Nasza szkoła to przyjazna placówka, nastawiona na indywidualny rozwój dziecka, jego twórczą edukację i kreatywność w przyjaznym, bezpiecznym środowisku. Mamy ambicje, by nauka w naszej szkole stała się pasją, dzięki której uczniowie z entuzjazmem będą wkraczali w świat wiedzy i poszerzali swoje horyzonty
 • 2 Doskonałe zaplecze sportowe
  Nasza szkoła posiada bardzo dobre zaplecze sportowe w postaci wielofunkcyjnego boiska z tartanową nawierzchnią, salą sportową oraz siłownią. Uczniowie naszej szkoły mają możliwość rozwoju fizycznego w różnych dziedzinach sportu. Uczniowie naszej szkoły osiągają bardzo dobre wyniki w różnego rodzaju turniejach i zawodach sportowych
 • 3 Organizujemy imprezy kulturalne
  Szkoła Podstawowa w Żmudzi jest organizatorem wielu konkursów i imprez kulturalnych. Jednym z większych jest Powiatowy Festiwal Piosenki Angielskiej, w którym rokrocznie bierze udział kilkanaście szkół z powiatu chełmskiego. Szkoła udziela się również w różnego rodzaju akcjach promujących bezpieczeństwo dzieci np. „Jestem Bezpieczny” "Bezpieczny uczeń, bezpieczna szkoła"
 • 4 Spędzanie czasu wolnego
  Szkoła to nie tylko nauka, dlatego też dla najmłodszych uczniów oferujemy profesjonalny i atestowany plac zabaw, na którym każde dziecko bezpiecznie spędzi czas na dobrej zabawie.
 • 5 Nowi uczniowie w społeczności szkolnej
  Nowo przyjęci uczniowie naszej szkoły ślubują być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Uśmiechnięci Pierwszoklasiści z dumą reprezentują środowisko uczniowskie naszej szkoły
baner

Aktualności

Wycieczka do Chelma

Dnia 13.09.2016 r. uczniowie z klasy V oraz VI (20 osób) wspólnie z gimnazjalistami wybrali się na wycieczkę do Chełma. Pierwszym celem było zwiedzanie stanowiska archeologicznego na Górze Chełmskiej,

gdzie zostali powitani przez dr Tomasza Dzieńkowskiego z Instytutu Archeologii UMCS. Do tej pory w części południowej chełmskiego wzgórza udało im się odkryć cerkiew zbudowaną z cegły w XIII w., wzniesioną przez króla Daniela Romanowicza, oraz wiele nagrobków, gdzie zostali pochowani duchowni i świeccy prawosławni i grekokatolicy. Choć w kryptach kościelnych nie udało się odnaleźć szczątków króla Daniela, to jednak główny cel projektu, czyli rozpoznanie najstarszej świątyni, został osiągnięty.
Tomasz Dzieńkowski  opowiadał młodzieży o rozwiązaniu tajemnicy chełmskiej "Górki". Archeolog wyjaśnił, iż do tej pory prace archeologiczne koncentrowały się w części południowej. Aktualnie archeolodzy rozpoznają północną część wzgórza. T. Dzieńkowski podkreślał, że prace prowadzone aktualnie w Chełmie są bez wątpienia jednymi z najważniejszych archeologicznych prac prowadzonych obecnie na terenie Polski.  Archeolog poinformował uczniów, że możemy się tym poszczycić, bo w dosyć dużym stopniu, co się rzadko zdarza, rozpoznana została zarówno część rezydencjalną, jak i część sakralną. Badania są więc ciekawe od strony historycznej i archeologicznej, ale też społecznej – wyjaśnił zwiedzającym.  Uczniowie z zaciekawieniem oglądali stanowiska archeologiczne.
Kolejnym etapem było wejście na wieżę widokową na dzwonnicy na Górze Chełmskiej, skąd można było podziwiać piękną panoramę miasta. Następnie grupa spacerkiem Starówką udała się do Muzeum Ziemi Chełmskiej, gdzie podziwialiśmy wystawę archeologiczną i zbiory etnograficzne, w tym zabytki tradycyjnej kultury ludowej oraz wytwory współczesnej sztuki i rękodzieła ludowego. Na koniec uczniowie mogli obejrzeć wystawę obrazów Juliana Bajkiewicza – polskiego malarza prymitywisty, o którym z zaciekawieniem wysłuchaliśmy audycję. Opiekunami były panie: p. A. Siudak, B. Łatwińska, A. Grabowska oraz I. Cieślik.

 

Aktualności

 • Z życia szkoły

logo akcja 2a

logo emocja

nprcz

lp

Online na stronie

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Blue Flower

Licznik odwiedzin

2257230
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
W miesiącu
Poprzedni miesiąc
Wszystkie
9445
4953
17397
4147
28471
34440
2257230

Prognoza na dzisiaj
13320


Your IP:44.201.72.250

Kuratorium Oświaty

Szkoła Podstawowa w Żmudzi
ul. Kasztanowa 7
22-114 Żmudź
tel/fax 82 568-01-78
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.sp-zmudz.pl

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

Szkoła Podstawowa w Żmudzi zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej
http://www.sp-zmudz.pl


Czytaj więcej ...

 

Ochrona Danych Osobowych - klauzula informacyjna

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.


Czytaj więcej ...

 

Copyright © 2014. SZKOŁA PODSTAWOWA W ŻMUDZI Rights Reserved.