^Powrót na górę
 • 1 Budynek Szkoły Podstawowej
  Nasza szkoła to przyjazna placówka, nastawiona na indywidualny rozwój dziecka, jego twórczą edukację i kreatywność w przyjaznym, bezpiecznym środowisku. Mamy ambicje, by nauka w naszej szkole stała się pasją, dzięki której uczniowie z entuzjazmem będą wkraczali w świat wiedzy i poszerzali swoje horyzonty
 • 2 Doskonałe zaplecze sportowe
  Nasza szkoła posiada bardzo dobre zaplecze sportowe w postaci wielofunkcyjnego boiska z tartanową nawierzchnią, salą sportową oraz siłownią. Uczniowie naszej szkoły mają możliwość rozwoju fizycznego w różnych dziedzinach sportu. Uczniowie naszej szkoły osiągają bardzo dobre wyniki w różnego rodzaju turniejach i zawodach sportowych
 • 3 Organizujemy imprezy kulturalne
  Szkoła Podstawowa w Żmudzi jest organizatorem wielu konkursów i imprez kulturalnych. Jednym z większych jest Powiatowy Festiwal Piosenki Angielskiej, w którym rokrocznie bierze udział kilkanaście szkół z powiatu chełmskiego. Szkoła udziela się również w różnego rodzaju akcjach promujących bezpieczeństwo dzieci np. „Jestem Bezpieczny” "Bezpieczny uczeń, bezpieczna szkoła"
 • 4 Spędzanie czasu wolnego
  Szkoła to nie tylko nauka, dlatego też dla najmłodszych uczniów oferujemy profesjonalny i atestowany plac zabaw, na którym każde dziecko bezpiecznie spędzi czas na dobrej zabawie.
 • 5 Nowi uczniowie w społeczności szkolnej
  Nowo przyjęci uczniowie naszej szkoły ślubują być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Uśmiechnięci Pierwszoklasiści z dumą reprezentują środowisko uczniowskie naszej szkoły
baner

Aktualności

TYDZIEŃ WYCHOWANIA – WYCHOWANIE EKOLOGICZNE

W ramach Tygodnia Wychowania dnia 13.09 2017r zorganizowano w naszej szkole dzień poświęcony ekologii. Celem działań podjętych w tym dniu było uwrażliwienie uczniów na piękno przyrody i poszanowanie jej zasobów poprzez wypracowanie określonych zachowań. Mając na względzie powyższe założenia posadzono w tym dniu kwiaty w poszczególnych klasach oraz krzewy na placu szkolnym, przeprowadzono pogadanki na temat „Jak ja mogę pomóc przyrodzie”, stworzono Dekalog Miłośnika Przyrody, przedstawiono krótką scenkę dramową inspirującą uczniów do oceny negatywnych zachowań i wskazywania – prawidłowych, służących poszanowaniu przyrody.

Ponadto w klasach IV-VII odbył się konkurs wiedzy ekologicznej, którego zwycięzcami zostali Alan Cieślik i Oliwia Makowska – reprezentanci klasy VI. Na tematy ekologiczne młodzież wypowiadała się też w formie plastycznej. Zespoły z poszczególnych klas wykonywały plakaty na wylosowany wcześniej temat. Konkurs wygrały uczennice z klasy VII – Zofia Białowąs, Malwina Fronc, Katarzyna Głowacka, Monika Gwarda – które w sposób twórczy przedstawiły temat „ Zdrowa gleba – matka naszego chleba”. Podczas pogadanek na lekcjach uczniowie zwracali uwagę na konieczność oszczędzania energii elektrycznej.
W klasach pojawiły się nalepki przy włącznikach „ Przybij piątkę –oszczędzaj energię” przypominające wszystkim o wyłączaniu światła w salach lekcyjnych po ich opuszczeniu. Powyższe działania przygotowały i przeprowadziły p. Dorota Ostrowska i p. Kazimiera Ciupa.

Konkurs plastyczny - ”Jestem dobrze wychowany i jest mi z tym dobrze”

W ramach TYGODNIA WYCHOWANIA odbył się konkurs plastyczny ”Jestem dobrze wychowany i jest mi z tym dobrze”.

Celem tego konkursu było:

 • uwrażliwienie uczniów na zasady dobrego wychowania, jakie powinny obowiązywać we wzajemnych relacjach;
 • rozwijanie umiejętności kulturalnego zachowania się w szkole;
 • wdrażanie nawyku stosowania zwrotów grzecznościowych;
 • kształtowanie mechanizmów empatii i tolerancji wobec innych;
 • wdrażanie dzieci do pozytywnego zachowywania się w kontaktach
  z kolegami, z nauczycielami i innymi pracownikami szkoły.

Po zakończeniu Tygodnia Wychowania jury w składzie p. Dorota Ostrowska i p. Beata Łatwińska rozstrzygnęło konkurs plastyczny. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce – JULIA RAKOWIECKA kl. IV b

II miejsce – ALEKSANDER WERESZCZYŃSKI kl .IV b

III miejsce - ALAN PIECZYKOLAN kl. IV b

Aktualności

 • Z życia szkoły

Online na stronie

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Blue Flower

Licznik odwiedzin

0518436
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
W miesiącu
Poprzedni miesiąc
Wszystkie
2489
1107
5241
2997
12024
18640
518436

Prognoza na dzisiaj
2712


Your IP:34.228.42.25

Wpinacz

Kuratorium Oświaty

Zmień język

Szkoła Podstawowa w Żmudzi
ul. Kasztanowa 7
22-114 Żmudź
tel/fax 82 568-01-78
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.sp-zmudz.pl

Ochrona Danych Osobowych - klauzula informacyjna

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.


Czytaj więcej ...

 

Copyright © 2014. SZKOŁA PODSTAWOWA W ŻMUDZI Rights Reserved.