^Powrót na górę
 • 1 Budynek Szkoły Podstawowej
  Nasza szkoła to przyjazna placówka, nastawiona na indywidualny rozwój dziecka, jego twórczą edukację i kreatywność w przyjaznym, bezpiecznym środowisku. Mamy ambicje, by nauka w naszej szkole stała się pasją, dzięki której uczniowie z entuzjazmem będą wkraczali w świat wiedzy i poszerzali swoje horyzonty
 • 2 Doskonałe zaplecze sportowe
  Nasza szkoła posiada bardzo dobre zaplecze sportowe w postaci wielofunkcyjnego boiska z tartanową nawierzchnią, salą sportową oraz siłownią. Uczniowie naszej szkoły mają możliwość rozwoju fizycznego w różnych dziedzinach sportu. Uczniowie naszej szkoły osiągają bardzo dobre wyniki w różnego rodzaju turniejach i zawodach sportowych
 • 3 Organizujemy imprezy kulturalne
  Szkoła Podstawowa w Żmudzi jest organizatorem wielu konkursów i imprez kulturalnych. Jednym z większych jest Powiatowy Festiwal Piosenki Angielskiej, w którym rokrocznie bierze udział kilkanaście szkół z powiatu chełmskiego. Szkoła udziela się również w różnego rodzaju akcjach promujących bezpieczeństwo dzieci np. „Jestem Bezpieczny” "Bezpieczny uczeń, bezpieczna szkoła"
 • 4 Spędzanie czasu wolnego
  Szkoła to nie tylko nauka, dlatego też dla najmłodszych uczniów oferujemy profesjonalny i atestowany plac zabaw, na którym każde dziecko bezpiecznie spędzi czas na dobrej zabawie.
 • 5 Nowi uczniowie w społeczności szkolnej
  Nowo przyjęci uczniowie naszej szkoły ślubują być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Uśmiechnięci Pierwszoklasiści z dumą reprezentują środowisko uczniowskie naszej szkoły
baner

Aktualności

Dni Ciszy i Spokoju

            Zawrotne tempo życia, nieustanny pośpiech, pęd do nie zawsze właściwie pojętego sukcesu, powodują, że zarówno dorośli, jak i dzieci żyją w ciągłym stresie. Nie sposób wychować młodego pokolenia w należytej kondycji psychicznej i dobrym samopoczuciu bez troski o ich zdrowie.

Co zrobić, aby w szkolnych murach poczuć się wyjątkowo? Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Otóż wystarczy zachowywać się odrobinę…ciszej. Celem Dni Ciszy i Spokoju jest uświadomienie uczniom i pracownikom że „w ciszy każdego usłyszysz”, a hałas wcale nie jest sprzymierzeńcem naszych organizmów. Cisza, pomaga skupić się oraz regeneruje system nerwowy.

W związku z nadchodzącymi świętami listopadowymi 30 i 31 października 2017 r. w Szkole Podstawowej oraz w Gimnazjum Publicznym obchodziliśmy Dni Ciszy i Spokoju.

       Samorząd Uczniowski zaapelował o zachowanie ciszy i spokoju. Poniedziałkową i wtorkową akcję nadzorowali strażnicy ciszy, czyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz samorządy klasowe, którzy przypominali o zasadach panujących na poszczególnych piętrach. Udzielono kilku upomnień w postaci emotikonek. Wszyscy przebywający w szkole proszeni byli o wykorzystywanie w komunikacji jedynie różne formy języka niewerbalnego, m.in. elementy języka migowego, liściki, czy mimikę.

      Warto było wykorzystać te dni do zadumy i refleksji nad życiem i śmiercią. Wyciszenie się, zatrzymanie na chwilę i wspomnienie o bliskich, których już z nami nie ma jest niezwykle potrzebne. W ten sposób pragniemy zwrócić uwagę na niepotrzebny hałas podczas przerw, uczyć higieny, dbałości o zdrowie. Chcemy pokazać, że by być wysłuchanym, nie trzeba krzyczeć, wystarczy mówić. Na pewno były to dni inne od zwykłych dni w szkole. Wzbogacił uczniów o refleksję, że cisza i spokój jest też potrzebny naszemu organizmowi.

Aktualności

 • Z życia szkoły

Online na stronie

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Blue Flower

Licznik odwiedzin

0518442
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
W miesiącu
Poprzedni miesiąc
Wszystkie
16
2490
5247
2997
12030
18640
518442

Prognoza na dzisiaj
2592


Your IP:34.228.42.25

Wpinacz

Kuratorium Oświaty

Zmień język

Szkoła Podstawowa w Żmudzi
ul. Kasztanowa 7
22-114 Żmudź
tel/fax 82 568-01-78
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.sp-zmudz.pl

Ochrona Danych Osobowych - klauzula informacyjna

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.


Czytaj więcej ...

 

Copyright © 2014. SZKOŁA PODSTAWOWA W ŻMUDZI Rights Reserved.