^Powrót na górę
 • 1 Budynek Szkoły Podstawowej
  Nasza szkoła to przyjazna placówka, nastawiona na indywidualny rozwój dziecka, jego twórczą edukację i kreatywność w przyjaznym, bezpiecznym środowisku. Mamy ambicje, by nauka w naszej szkole stała się pasją, dzięki której uczniowie z entuzjazmem będą wkraczali w świat wiedzy i poszerzali swoje horyzonty
 • 2 Doskonałe zaplecze sportowe
  Nasza szkoła posiada bardzo dobre zaplecze sportowe w postaci wielofunkcyjnego boiska z tartanową nawierzchnią, salą sportową oraz siłownią. Uczniowie naszej szkoły mają możliwość rozwoju fizycznego w różnych dziedzinach sportu. Uczniowie naszej szkoły osiągają bardzo dobre wyniki w różnego rodzaju turniejach i zawodach sportowych
 • 3 Organizujemy imprezy kulturalne
  Szkoła Podstawowa w Żmudzi jest organizatorem wielu konkursów i imprez kulturalnych. Jednym z większych jest Powiatowy Festiwal Piosenki Angielskiej, w którym rokrocznie bierze udział kilkanaście szkół z powiatu chełmskiego. Szkoła udziela się również w różnego rodzaju akcjach promujących bezpieczeństwo dzieci np. „Jestem Bezpieczny” "Bezpieczny uczeń, bezpieczna szkoła"
 • 4 Spędzanie czasu wolnego
  Szkoła to nie tylko nauka, dlatego też dla najmłodszych uczniów oferujemy profesjonalny i atestowany plac zabaw, na którym każde dziecko bezpiecznie spędzi czas na dobrej zabawie.
 • 5 Nowi uczniowie w społeczności szkolnej
  Nowo przyjęci uczniowie naszej szkoły ślubują być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Uśmiechnięci Pierwszoklasiści z dumą reprezentują środowisko uczniowskie naszej szkoły
baner

Aktualności

Wyjazd do SDS Wrzos

Dnia 24.11.2017r. uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum odwiedzili podopiecznych ze Środowiskowego Domu Samopomocy „Wrzos” w Wólce Leszczańskiej. Z klasy IVa pojechał Łukasz Mikoś, z klasy IVb – Mateusz Domińczuk, zkl. V – Miłosz Domińczuk, z kl. VI – Amelka Kokot i Przemyslaw Kogut, z kl. VII – Michał Burak, z kl. II gimnazjum – Natalia Tates i z kl. III – Anielka Marnik i Igor Stempkowski.

Wyjazd zorganizowały panie Alicja Siudak i Dorota Ostrowska w ramach Tygodnia Życzliwości. Miał na celu kształtowanie postawy empatii wśród młodzieży oraz okazywanie życzliwości wobec osób starszych. Zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci przez panią kierownik Ewę Wrońską, pracowników a także przez samych podopiecznych. Na początku Igor Stempkowski w imieniu nauczycieli i uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum złożył wszystkim świąteczne życzenia wręczając wykonaną przez młodzież kartkę bożonarodzeniową. Spotkanie przebiegało w niezwykle ciepłej, rodzinnej atmosferze. Rozpoczęło się słodkim poczęstunkiem. Poproszono uczniów, aby poczęstowali podopiecznych pączkami przygotowanymi przez pracowników domu i ciastem, które przywieźliśmy ze sobą. Młodzież z życzliwością i dużym zaangażowaniem przystąpiła do pracy. Każdy wiedział co należy robić. Z wielką troską podchodzili do pensjonariuszy i częstowali smakołykami oraz herbatą. Nawiązywali krótkie rozmowy. W dalszej części spotkania uczniowie wspólnie z mieszkańcami domu wykonywali różnorodne prace plastyczne. Łukasz, Michał, Przemek i Natalia zrobili z włóczki, a następnie ozdobili, piękne choinki. Miłosz i Amelka z zapałem pracowali przy muchomorkach tworząc przepiękny leśny stroik. Amelkę dodatkowo zafascynowało szycie na maszynie. Mateusz uczył się trudnej sztuki składania koszyczków z małych kawałków gazet złożonych w specjalny sposób. Pani Dorotka również została wtajemniczona w technikę składania karteczek, z których potem można stworzyć niezwykłe koszyczki. Igor i Anielka zajęli się komponowaniem kartki świątecznej z gotowych motywów świątecznych wyciśniętych w specjalnej „maszynie” o tajemniczej nazwie Big Shot. Urządzenie to szczególnie zainteresowało panią Alę, która dokładnie poznała możliwości i zasady jego działania. Postawa uczniów, ich zaangażowanie, kultura osobista, chęć pomocy pozytywnie zaskoczyły opiekunów. Czas minął szybko i musieliśmy wracać do szkoły. Zapewne wszyscy zapamiętamy to spotkanie i niezwykłą atmosferę jaka panuje w tym domu.

Aktualności

 • Z życia szkoły

Online na stronie

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

Blue Flower

Licznik odwiedzin

0557779
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
W miesiącu
Poprzedni miesiąc
Wszystkie
1571
655
2226
4095
17282
17133
557779

Prognoza na dzisiaj
3096


Your IP:18.234.51.17

Wpinacz

Kuratorium Oświaty

Zmień język

Szkoła Podstawowa w Żmudzi
ul. Kasztanowa 7
22-114 Żmudź
tel/fax 82 568-01-78
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.sp-zmudz.pl

Ochrona Danych Osobowych - klauzula informacyjna

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.


Czytaj więcej ...

 

Copyright © 2014. SZKOŁA PODSTAWOWA W ŻMUDZI Rights Reserved.