PODSUMOWANIE „TYGODNIA ŻYCZLIWOŚCI”

W dniach 22.11.2017r-30.11.2017r w Szkole Podstawowej Żmudzi realizowano szereg działań związanych z „Tygodniem Życzliwości”. Przedstawiono uczniom prawa i obowiązki dziecka. Zapoznano dzieci z opowiadaniami o tematyce wychowawczej, przeprowadzono szereg rozmów i pogadanek o właściwym zachowaniu. Dzieci wykonały upominki i kartki na rzecz koleżanek i kolegów. Powstała „skrzynka życzliwości”, do której dzieci wrzucały gwizdki z napisem miłych i życzliwych słów.

Gwiazdki zostały zawieszone na „ Drzewo życzliwości”, któro ma przypominać właściwym zachowaniu wobec innych. W tygodniu życzliwości odbyła się zabawa andrzejkowa, na której, wśród wróżb, zabaw i tańców dzieci integrowały się ze sobą i okazywały sobie szacunek i życzliwość. Na zajęciach z języka angielskiego przybliżono dzieciom historię oraz tradycję Amerykańskiego Święta Dziękczynienia.

Dnia 1.12.2017r podsumowano Tydzień Życzliwości. Odbyło się spotkanie z diabetologiem, na temat zdrowego odżywiania. Rozstrzygnięty został konkurs „Życzliwy jest szczęśliwy”. Prace oceniane były w II kategoriach:

Klasy 0

I miejsce Wiktoria Chyła kl 0d

II miejsce Wojtek Steczuk kl 0d

III miejsce Nikola Mazurek kl 0d

Wyróżnienia otrzymali: Ania Bogucka, Dominika Domińczuk, Kuba Birus, Michał Szewczuk, Maks Małdachowski, Ola Domińczuk, Sandra Rogala, Hania Tatys

KL I-III

I miejsce Oliwia Gwarda kl II

II miejsce Michał Piątek kl Ia

III miejsce Kacper Waluch kl Ia

Wyróżnienia otrzymali:

Julia Janysz, Weronika Źrubek, Nikola Blacha, Daniel Raczkiewicz, Ola Borowiecka, Patryk Bogucki, Sylwia Tatys