Zachecamy do włączenia się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2018!

Zbliża się Dzień Bezpiecznego Internetu! To już 14. edycja DBI w Polsce, którą obchodzić będziemy 6 lutego 2018 r. pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”.  (Źródło: www.kuratorium.lublin.pl)

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.
Podczas obchodów DBI organizatorzy zachęcają szkoły, domy kultury, organizacje pozarządowe, ale także firmy i osoby prywatne do wspierania tego przedsięwzięcia przez organizację lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów (zgłoś inicjatywę DBI). Na najciekawsze akcje czekają atrakcyjne nagrody. Więcej szczegółów na stronie www.dbi.pl. Przyłącz się!

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerem DBI 2018 jest Facebook.

Poradniki i broszury

19952