^Powrót na górę
 • 1 Budynek Szkoły Podstawowej
  Nasza szkoła to przyjazna placówka, nastawiona na indywidualny rozwój dziecka, jego twórczą edukację i kreatywność w przyjaznym, bezpiecznym środowisku. Mamy ambicje, by nauka w naszej szkole stała się pasją, dzięki której uczniowie z entuzjazmem będą wkraczali w świat wiedzy i poszerzali swoje horyzonty
 • 2 Doskonałe zaplecze sportowe
  Nasza szkoła posiada bardzo dobre zaplecze sportowe w postaci wielofunkcyjnego boiska z tartanową nawierzchnią, salą sportową oraz siłownią. Uczniowie naszej szkoły mają możliwość rozwoju fizycznego w różnych dziedzinach sportu. Uczniowie naszej szkoły osiągają bardzo dobre wyniki w różnego rodzaju turniejach i zawodach sportowych
 • 3 Organizujemy imprezy kulturalne
  Szkoła Podstawowa w Żmudzi jest organizatorem wielu konkursów i imprez kulturalnych. Jednym z większych jest Powiatowy Festiwal Piosenki Angielskiej, w którym rokrocznie bierze udział kilkanaście szkół z powiatu chełmskiego. Szkoła udziela się również w różnego rodzaju akcjach promujących bezpieczeństwo dzieci np. „Jestem Bezpieczny” "Bezpieczny uczeń, bezpieczna szkoła"
 • 4 Spędzanie czasu wolnego
  Szkoła to nie tylko nauka, dlatego też dla najmłodszych uczniów oferujemy profesjonalny i atestowany plac zabaw, na którym każde dziecko bezpiecznie spędzi czas na dobrej zabawie.
 • 5 Nowi uczniowie w społeczności szkolnej
  Nowo przyjęci uczniowie naszej szkoły ślubują być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Uśmiechnięci Pierwszoklasiści z dumą reprezentują środowisko uczniowskie naszej szkoły
baner

Aktualności

REKONSTRUKTO Historia eksperymentalna

Dnia 24 stycznia 2018 roku gościliśmy w naszej szkole Grupę Artystyczną REKONSTRUKTO.

38 uczniów z kl. III -VII szkoły podstawowej oraz 27 uczniów z kl. II -III gimnazjum wzięło udział w eksperymentalnej lekcji historii na żywo pt. "Staropolski Sarmatyzm i Epoka Szlachecka".

Podczas pokazu zostały zaprezentowane obyczaje i kultura epoki, tradycyjny strój sarmaty, uzbrojenie i metody walki (pojedynki na szable, rapiery, hakownice, zbroja husarska), narzędzia tortur, proces czarownic, krzesło inkwizycyjne. Uczniowie mieli mozliwość osobistego zapoznania się z bogatą kolekcją broni i rekwizytów, niektórzy skorzystali nawet z krótkiej lekcji szermierki.Pokaz historyczny spotkał sie z żywym zainteresowaniem ze strony dzieci i młodzieży.

Wszyscy świetnie się bawili, a po zakończonym pokazie każdy mógł zapoznać się z rekwizytami, strojami, bronią, dopytać o szczegóły.

Wszystkie założone cele: popularyzacja wiedzy historycznej, rozwój zainteresowań, kulturalne spędzanie czasu, a także integracja uczniów i nauczycieli gimnazjum i szkoły podstawowej zostały w pełni zrealizowane.

nauczyciel historii: Anna Grabowska

http://www.rekonstrukto.webs.com/

 

Aktualności

 • Z życia szkoły

Online na stronie

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Blue Flower

Licznik odwiedzin

0503640
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
W miesiącu
Poprzedni miesiąc
Wszystkie
361
477
2380
4301
15868
17199
503640

Prognoza na dzisiaj
432


Your IP:3.82.52.91

Wpinacz

Kuratorium Oświaty

Zmień język

Szkoła Podstawowa w Żmudzi
ul. Kasztanowa 7
22-114 Żmudź
tel/fax 82 568-01-78
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.sp-zmudz.pl

Ochrona Danych Osobowych - klauzula informacyjna

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.


Czytaj więcej ...

 

Copyright © 2014. SZKOŁA PODSTAWOWA W ŻMUDZI Rights Reserved.