^Powrót na górę
 • 1 Budynek Szkoły Podstawowej
  Nasza szkoła to przyjazna placówka, nastawiona na indywidualny rozwój dziecka, jego twórczą edukację i kreatywność w przyjaznym, bezpiecznym środowisku. Mamy ambicje, by nauka w naszej szkole stała się pasją, dzięki której uczniowie z entuzjazmem będą wkraczali w świat wiedzy i poszerzali swoje horyzonty
 • 2 Doskonałe zaplecze sportowe
  Nasza szkoła posiada bardzo dobre zaplecze sportowe w postaci wielofunkcyjnego boiska z tartanową nawierzchnią, salą sportową oraz siłownią. Uczniowie naszej szkoły mają możliwość rozwoju fizycznego w różnych dziedzinach sportu. Uczniowie naszej szkoły osiągają bardzo dobre wyniki w różnego rodzaju turniejach i zawodach sportowych
 • 3 Organizujemy imprezy kulturalne
  Szkoła Podstawowa w Żmudzi jest organizatorem wielu konkursów i imprez kulturalnych. Jednym z większych jest Powiatowy Festiwal Piosenki Angielskiej, w którym rokrocznie bierze udział kilkanaście szkół z powiatu chełmskiego. Szkoła udziela się również w różnego rodzaju akcjach promujących bezpieczeństwo dzieci np. „Jestem Bezpieczny” "Bezpieczny uczeń, bezpieczna szkoła"
 • 4 Spędzanie czasu wolnego
  Szkoła to nie tylko nauka, dlatego też dla najmłodszych uczniów oferujemy profesjonalny i atestowany plac zabaw, na którym każde dziecko bezpiecznie spędzi czas na dobrej zabawie.
 • 5 Nowi uczniowie w społeczności szkolnej
  Nowo przyjęci uczniowie naszej szkoły ślubują być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Uśmiechnięci Pierwszoklasiści z dumą reprezentują środowisko uczniowskie naszej szkoły
baner

Aktualności

Ferie Zimowe w Muzeum Ziemi Chełmskiej

         W czwartek, 8 lutego 2018 roku, uczniowie z grupy projektowej byli z wizytą w Muzeum Ziemi Chełmskiej im. Wiktora Ambroziewicza w Chełmie. Wzięli udział w "Spotkaniu - wokół jednego zabytku". Poznali historię dawnej unickiej kaplicy pw. Świętego Mikołaja. Zwiedzili wystawę "Światłem miłości, sztuka sakralna ze zbiorów Muzeum Ziemi Chełmskiej". Wystawa prezentuje najciekawsze zabytki sakralne - obrazy, rzeźby, księgi liturgiczne, ikony znajdujące się w kolekcji muzealnej, pochodzące ze świątyń i kapliczek.

            Ponadto uczniowie wykonali samodzielnie pracę plastyczną techniką origami - postać Świętego Mikołaja z papieru.

            Wśród wielu innych wystaw, które mogliśmy zobaczyć była wystawa poświęcona pamięci chełmskiej społeczności żydowskiej zatytułowana "Chełmscy Żydzi. Historia. Pamięć". Wystawa prezentuje historię chełmskich Żydów, ich życie codzienne, aktywność społeczną i polityczną oraz kulturę. Pokazane są archiwalia i fotografie. Część ekspozycji wzbogacają judaika przybliżające kulturę i zwyczaje obecne w życiu narodu żydowskiego. Wystawa pokazuje ocalone po Żydach ślady i pamiątki związane z życiem synagogalnym i domowym.

            W dziale "Przyrody" uczniowie mieli okazję zobaczyć różne okazy zwierząt i ptaków. Jedną z wielu atrakcji tej części muzeum był żywy eksponat - okazały legwan zielony o wdzięcznym imieniu Berta. Ta duża jaszczurka zachwyciła niemalże wszystkich. Wystawa ta okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody.

            Wizyta w muzeum pozostawiła we wszystkich niezatarte wrażenie. Wyjazd powstał z inicjatywy pani Renaty Domińczuk i pani Doroty Ostrowskiej. Został zrealizowany w ramach programu "Oblicza Dialogu", którego tegoroczne hasło brzmi: "W sferze sacrum. Rola sztuki religijnej w kulturze".

Aktualności

 • Z życia szkoły

Online na stronie

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

Blue Flower

Licznik odwiedzin

0504310
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
W miesiącu
Poprzedni miesiąc
Wszystkie
167
463
2883
2883
16538
17199
504310

Prognoza na dzisiaj
3720


Your IP:34.228.115.216

Wpinacz

Kuratorium Oświaty

Zmień język

Szkoła Podstawowa w Żmudzi
ul. Kasztanowa 7
22-114 Żmudź
tel/fax 82 568-01-78
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.sp-zmudz.pl

Ochrona Danych Osobowych - klauzula informacyjna

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.


Czytaj więcej ...

 

Copyright © 2014. SZKOŁA PODSTAWOWA W ŻMUDZI Rights Reserved.