Lekcja historii z IPN-em

Dnia 23 lutego 2018 r. kolejny raz gościliśmy w murach naszej szkoły panią Agnieszkę Skurę z Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie, która poprowadziła lekcję o wojennym dzieciństwie dla klasy VI.

Pani edukator tłumaczyła dzieciom jakiego cierpienia w czasie II wojny światowej doświadczyły także dzieci. Agresorzy podeptali prawie wszystkie konwencje międzynarodowe, prawa zwyczajowe i zasady moralne. Najmłodsi mieszkańcy zajętej przez Niemców Polski byli świadkami i ofiarami zbrodni popełnianych przez hitlerowców. Uczniowie mogli usłyszeć smutną historię jak dzieci pozbawiono szansy na szczęśliwe życie, odbierając rodziców, prawo do nauki i zabawy, wypędzano z domów, więziono, zmuszano do pracy, mordowano w obozach koncentracyjnych. Spotkanie zakończyło się konkursem, którego wyniki poznamy wkrótce, uczniowie otrzymali również pamiątkowe odblaski z logo IPN.

Lekcje historii z IPN stały się już tradycją naszej szkoły. Dzięki nim uczniowie mają możliwość odkrywania prawdziwej historii swojej Ojczyzny.

Alicja Siudak