Dzień Języka Ojczystego

21 luty obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Tego dnia w naszej szkole, jak co roku odbył się konkurs ortograficzny dla uczniów klas IV-VII o tytuł Mistrza Ortografii. 28 lutego 2018 roku obchodziliśmy Dzień Języka Ojczystego, podczas którego uczniowie klasy VI pod kierunkiem pani Katarzyny Olszewskiej przygotowali uroczysty apel, będący jednocześnie niezwykle ciekawą lekcją języka polskiego, historii i patriotyzmu.

Po apelu przyznano tytuł Mistrza Ortografii uczniowi klasy VI Alanowi Cieślikowi oraz wyróżnienie Kindze Pałdyńskiej, również uczennicy klasy VI.