^Powrót na górę
 • 1 Budynek Szkoły Podstawowej
  Nasza szkoła to przyjazna placówka, nastawiona na indywidualny rozwój dziecka, jego twórczą edukację i kreatywność w przyjaznym, bezpiecznym środowisku. Mamy ambicje, by nauka w naszej szkole stała się pasją, dzięki której uczniowie z entuzjazmem będą wkraczali w świat wiedzy i poszerzali swoje horyzonty
 • 2 Doskonałe zaplecze sportowe
  Nasza szkoła posiada bardzo dobre zaplecze sportowe w postaci wielofunkcyjnego boiska z tartanową nawierzchnią, salą sportową oraz siłownią. Uczniowie naszej szkoły mają możliwość rozwoju fizycznego w różnych dziedzinach sportu. Uczniowie naszej szkoły osiągają bardzo dobre wyniki w różnego rodzaju turniejach i zawodach sportowych
 • 3 Organizujemy imprezy kulturalne
  Szkoła Podstawowa w Żmudzi jest organizatorem wielu konkursów i imprez kulturalnych. Jednym z większych jest Powiatowy Festiwal Piosenki Angielskiej, w którym rokrocznie bierze udział kilkanaście szkół z powiatu chełmskiego. Szkoła udziela się również w różnego rodzaju akcjach promujących bezpieczeństwo dzieci np. „Jestem Bezpieczny” "Bezpieczny uczeń, bezpieczna szkoła"
 • 4 Spędzanie czasu wolnego
  Szkoła to nie tylko nauka, dlatego też dla najmłodszych uczniów oferujemy profesjonalny i atestowany plac zabaw, na którym każde dziecko bezpiecznie spędzi czas na dobrej zabawie.
 • 5 Nowi uczniowie w społeczności szkolnej
  Nowo przyjęci uczniowie naszej szkoły ślubują być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Uśmiechnięci Pierwszoklasiści z dumą reprezentują środowisko uczniowskie naszej szkoły
baner

Aktualności

Spotkanie z prawosławiem

  Dnia 15 marca 2018 roku odbyło się spotkanie z panią Anną Jawdosiuk-Małek - doktorem nauk humanistycznych, osobą wyznania prawosławnego. Udział w nim wzięli uczniowie z projektu "Oblicza Dialogu. Młody Asyż".

  Pani doktor mówiła o wzajemnych relacjach Kościoła Wschodniego - prawosławnego i Kościoła Zachodniego - katolickiego.

Przez pierwszych 1000 lat w chrześcijaństwie była jedność. Z czasem rozpoczął się rozłam. Do podziału doszło w 1054 roku. Obecnie różnice są dość duże, np. nie ma łączności eucharystycznej. Poruszyła też kwestię nieco odmiennego wyglądu krzyża w Kościele prawosławnym. Poprzeczka na wizerunku krzyża przypomina o dwóch złoczyńcach ukrzyżowanych razem z Panem Jezusem. Pani doktor zwróciła uwagę na różnice czasowe, dotyczące obchodzenia świąt. Prawosławni obchodzą Boże Narodzenie według kalendarza juliańskiego (13 dni później). Wielkanoc tak samo jak u nas jest świętem "ruchomym", w tym roku przypada tydzień później niż w Kościele katolickim.

  Prowadząca zademonstrowała uczestnikom spotkania takie elementy związane z prawosławiem jak: prosfora, ikony, mirra i świece. Uczniowie mogli je nie tylko zobaczyć, ale również dotknąć i poczuć zapach mirry. Ponadto mieli możliwość obejrzenia książek przywiezionych przez naszego gościa.

            Młodzież podziękowała prowadzącej za udział w naszym projekcie wręczając jej drobny upominek. Spotkanie zorganizowała pani Renata Domińczuk.

Aktualności

 • Z życia szkoły

Online na stronie

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Blue Flower

Licznik odwiedzin


Warning: Division by zero in /modules/mod_zt_visitor_counter/helper.php on line 74
0504178
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
W miesiącu
Poprzedni miesiąc
Wszystkie
35
463
2883
2883
16406
17199
504178


Your IP:34.228.115.216

Wpinacz

Kuratorium Oświaty

Zmień język

Szkoła Podstawowa w Żmudzi
ul. Kasztanowa 7
22-114 Żmudź
tel/fax 82 568-01-78
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.sp-zmudz.pl

Ochrona Danych Osobowych - klauzula informacyjna

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.


Czytaj więcej ...

 

Copyright © 2014. SZKOŁA PODSTAWOWA W ŻMUDZI Rights Reserved.