^Powrót na górę
 • 1 Budynek Szkoły Podstawowej
  Nasza szkoła to przyjazna placówka, nastawiona na indywidualny rozwój dziecka, jego twórczą edukację i kreatywność w przyjaznym, bezpiecznym środowisku. Mamy ambicje, by nauka w naszej szkole stała się pasją, dzięki której uczniowie z entuzjazmem będą wkraczali w świat wiedzy i poszerzali swoje horyzonty
 • 2 Doskonałe zaplecze sportowe
  Nasza szkoła posiada bardzo dobre zaplecze sportowe w postaci wielofunkcyjnego boiska z tartanową nawierzchnią, salą sportową oraz siłownią. Uczniowie naszej szkoły mają możliwość rozwoju fizycznego w różnych dziedzinach sportu. Uczniowie naszej szkoły osiągają bardzo dobre wyniki w różnego rodzaju turniejach i zawodach sportowych
 • 3 Organizujemy imprezy kulturalne
  Szkoła Podstawowa w Żmudzi jest organizatorem wielu konkursów i imprez kulturalnych. Jednym z większych jest Powiatowy Festiwal Piosenki Angielskiej, w którym rokrocznie bierze udział kilkanaście szkół z powiatu chełmskiego. Szkoła udziela się również w różnego rodzaju akcjach promujących bezpieczeństwo dzieci np. „Jestem Bezpieczny” "Bezpieczny uczeń, bezpieczna szkoła"
 • 4 Spędzanie czasu wolnego
  Szkoła to nie tylko nauka, dlatego też dla najmłodszych uczniów oferujemy profesjonalny i atestowany plac zabaw, na którym każde dziecko bezpiecznie spędzi czas na dobrej zabawie.
 • 5 Nowi uczniowie w społeczności szkolnej
  Nowo przyjęci uczniowie naszej szkoły ślubują być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Uśmiechnięci Pierwszoklasiści z dumą reprezentują środowisko uczniowskie naszej szkoły
baner

Aktualności

APEL PROFILAKTYCZNY- „Przez żołądek do zdrowego serca”

Dnia 16.03.2018r. w Szkole Podstawowej w Żmudzi odbył się apel profilaktyczny dotyczący zasad właściwego żywienia pod hasłem „Przez żołądek do zdrowego serca”. Celem zajęć było zapoznanie uczniów z zasadami prawidłowego odżywiania się, sposobem przyrządzania posiłków, kupowania produktów, właściwego ich przechowywania oraz zachowania się przy stole.

Przygotowania do tego dnia trwały ponad tydzień. Uczniowie w tym czasie wykonywali plakaty na określone, wcześniej otrzymane tematy.

Klasa IIIa zajęła się problemem planowania i wykonywania zakupów na niedzielny obiad. Uczniowie omówili zagadnienia związane ze świeżością produktów żywnościowych oraz poznali źródła ich pochodzenia.

Klasa IIIb przedstawiła problematykę dotyczącą sposobów przechowywania produktów mięsnych, owoców i warzyw oraz omówiła zasady higieny obowiązujące podczas przygotowywania obiadu.

Prezentacja klasy IVa przybliżyła zagadnienia związane ze sposobami przyrządzania surówek z owoców i warzyw tak, aby pozostało w nich jak najwięcej witamin i soli mineralnych.

Uczniowie klasa IVb zajęli się stworzeniem zasad zachowania się przy stole i obsługi rodziny podczas niedzielnego obiadu.

Klasa V opracowała zaś zasady rządzące naszym codziennym żywieniem. Uczniowie zwrócili uwagę na ilość i godziny spożywanych posiłków. Podkreślili też konieczność dostarczania do organizmu istotnych z punktu widzenia zdrowia, składników pokarmowych.

Klasa VI zaplanowała menu na spotkanie towarzyskie związane z obchodzeniem urodzin. Uczniowie, uwzględniając czynnik zdrowotny, zaproponowali potrawy i napoje jakie powinny znaleźć się na stole.

Uczniowie klasy VII opracowali ilościowy i jakościowy aspekt posiłków.

Wszystkie klasy, wraz z wychowawcami bardzo zaangażowały się w pracę. Najlepiej jednak swój temat opracowali i przedstawili uczniowie klasy IIIa, za co otrzymali nagrodę.

W tym dniu odbył się również konkurs na najlepszą sałatkę warzywną oraz najpiękniejsze nakrycie stołu. Komisja oceniająca pracę dzieci, spośród 7 drużyn wyróżniła sałatkę i nakrycie klasy IVb. Uczennice Kinga Bubeła, Kinga Niemczyk oraz Jagoda Wrońska pięknie przygotowały stół z elementami dekoracji wiosennej oraz wykonały smaczną sałatkę.

Nawiązując do konkursu sałatkowego, uczennice klasy VI uświadomiły wszystkim jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywają owoce i warzywa. Zwróciły uwagę na niezwykłe wartości odżywcze i zdrowotne tych produktów.

Dekorację apelu stanowiły prace uczniów wykonane na lekcjach plastyki. Za organizację i przebieg apelu odpowiedzialne były p. Katarzyna Grabowska i p. Dorota Ostrowska.

Aktualności

 • Z życia szkoły

Online na stronie

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Blue Flower

Licznik odwiedzin

0504297
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
W miesiącu
Poprzedni miesiąc
Wszystkie
154
463
2883
2883
16525
17199
504297

Prognoza na dzisiaj
3120


Your IP:34.228.115.216

Wpinacz

Kuratorium Oświaty

Zmień język

Szkoła Podstawowa w Żmudzi
ul. Kasztanowa 7
22-114 Żmudź
tel/fax 82 568-01-78
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.sp-zmudz.pl

Ochrona Danych Osobowych - klauzula informacyjna

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.


Czytaj więcej ...

 

Copyright © 2014. SZKOŁA PODSTAWOWA W ŻMUDZI Rights Reserved.