^Powrót na górę
 • 1 Budynek Szkoły Podstawowej
  Nasza szkoła to przyjazna placówka, nastawiona na indywidualny rozwój dziecka, jego twórczą edukację i kreatywność w przyjaznym, bezpiecznym środowisku. Mamy ambicje, by nauka w naszej szkole stała się pasją, dzięki której uczniowie z entuzjazmem będą wkraczali w świat wiedzy i poszerzali swoje horyzonty
 • 2 Doskonałe zaplecze sportowe
  Nasza szkoła posiada bardzo dobre zaplecze sportowe w postaci wielofunkcyjnego boiska z tartanową nawierzchnią, salą sportową oraz siłownią. Uczniowie naszej szkoły mają możliwość rozwoju fizycznego w różnych dziedzinach sportu. Uczniowie naszej szkoły osiągają bardzo dobre wyniki w różnego rodzaju turniejach i zawodach sportowych
 • 3 Organizujemy imprezy kulturalne
  Szkoła Podstawowa w Żmudzi jest organizatorem wielu konkursów i imprez kulturalnych. Jednym z większych jest Powiatowy Festiwal Piosenki Angielskiej, w którym rokrocznie bierze udział kilkanaście szkół z powiatu chełmskiego. Szkoła udziela się również w różnego rodzaju akcjach promujących bezpieczeństwo dzieci np. „Jestem Bezpieczny” "Bezpieczny uczeń, bezpieczna szkoła"
 • 4 Spędzanie czasu wolnego
  Szkoła to nie tylko nauka, dlatego też dla najmłodszych uczniów oferujemy profesjonalny i atestowany plac zabaw, na którym każde dziecko bezpiecznie spędzi czas na dobrej zabawie.
 • 5 Nowi uczniowie w społeczności szkolnej
  Nowo przyjęci uczniowie naszej szkoły ślubują być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Uśmiechnięci Pierwszoklasiści z dumą reprezentują środowisko uczniowskie naszej szkoły
baner

Aktualności

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

Dnia 22 marca obchodzono w naszej szkole Światowy Dzień Wody. Święto to zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 1992r. Tegoroczne hasło Światowego Dnia Wody 2018 to „Natura dla wody” - bada, w jaki sposób możemy wykorzystać przyrodę do przezwyciężenia wyzwań związanych z wodą w XXI wieku. Ma ono uzmysłowić nam iż uszkodzone ekosystemy wpływają na ilość i jakość wody dostępnej do spożycia przez ludzi, a w konsekwencji ma to wpływ na wszystkie elementy naszego życia.

W tym dniu uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć 3 prezentacje przygotowane przez swoich kolegów z klasy V i VI. Podjęto w nich różnorodne zagadnienia związane z tym życiodajnym płynem. Mówiono m.in. o zasobach wodnych występujących na naszej planecie. Wskazano na kuli ziemskiej obszary, gdzie występują jej duże deficyty. Zwrócono uwagę na wykorzystanie wody przez człowieka. Pokazano też przykłady działalności ludzi, prowadzącej do zanieczyszczeń wielu obszarów wodnych. Uświadomiono uczniom konieczność oszczędzania wody i wspólnej odpowiedzialności za nasze lokalne ekosystemy, które mają ogromny wpływ na nasz klimat, a zarazem na ogólnoświatowe zasoby wody, z których my również korzystamy.

Następnie uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy o wodzie. Zwycięzcą został Piotr Bajkiewicz z klasy V. Tego dnia rozstrzygnięty został również konkurs na najfajniejsze hasło o wodzie. Nagrodę zdobyła Kinga Bubeła z klasy IVb. Organizatorzy postanowili też sprawdzić, czy uczniowie piją wodę na co dzień. Okazało się, że najwięcej wody tego dnia miała klasa IVb- około 8 litrów, co przyniosło jej zwycięstwo. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Na zakończenie grupa uczniów z klasy V i VI wcieliła się w rolę Profesora Kropelki i zawładnęła jego laboratorium. Wykorzystując wodę i inne znane dzieciom produkty prezentowała różnorodne doświadczenia, zadziwiając obserwatorów efektami prowadzonych eksperymentów. Młodzi naukowcy tworzyli burzę w szklance wody, tęczę na talerzu, gwiazdę z wykałaczek, lody z pianki do golenia. Przebijali ołówkami worek napełniony wodą. Pokazali, jak woda ułatwia czytanie. Tworzyli piękne, podwodne „krajobrazy” wykorzystując barwniki.

Doświadczenia te stały się dla wielu uczniów inspiracją do poszukiwań, pobudziły ciekawość i postawę odkrywcy.

Organizacją Światowego Dnia Wody zajęła się p. Dorota Ostrowska.

Aktualności

 • Z życia szkoły

Online na stronie

Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.

Blue Flower

Licznik odwiedzin


Warning: Division by zero in /modules/mod_zt_visitor_counter/helper.php on line 74
0504209
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
W miesiącu
Poprzedni miesiąc
Wszystkie
66
463
2883
2883
16437
17199
504209


Your IP:34.228.115.216

Wpinacz

Kuratorium Oświaty

Zmień język

Szkoła Podstawowa w Żmudzi
ul. Kasztanowa 7
22-114 Żmudź
tel/fax 82 568-01-78
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.sp-zmudz.pl

Ochrona Danych Osobowych - klauzula informacyjna

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.


Czytaj więcej ...

 

Copyright © 2014. SZKOŁA PODSTAWOWA W ŻMUDZI Rights Reserved.