^Powrót na górę
 • 1 Budynek Szkoły Podstawowej
  Nasza szkoła to przyjazna placówka, nastawiona na indywidualny rozwój dziecka, jego twórczą edukację i kreatywność w przyjaznym, bezpiecznym środowisku. Mamy ambicje, by nauka w naszej szkole stała się pasją, dzięki której uczniowie z entuzjazmem będą wkraczali w świat wiedzy i poszerzali swoje horyzonty
 • 2 Doskonałe zaplecze sportowe
  Nasza szkoła posiada bardzo dobre zaplecze sportowe w postaci wielofunkcyjnego boiska z tartanową nawierzchnią, salą sportową oraz siłownią. Uczniowie naszej szkoły mają możliwość rozwoju fizycznego w różnych dziedzinach sportu. Uczniowie naszej szkoły osiągają bardzo dobre wyniki w różnego rodzaju turniejach i zawodach sportowych
 • 3 Organizujemy imprezy kulturalne
  Szkoła Podstawowa w Żmudzi jest organizatorem wielu konkursów i imprez kulturalnych. Jednym z większych jest Powiatowy Festiwal Piosenki Angielskiej, w którym rokrocznie bierze udział kilkanaście szkół z powiatu chełmskiego. Szkoła udziela się również w różnego rodzaju akcjach promujących bezpieczeństwo dzieci np. „Jestem Bezpieczny” "Bezpieczny uczeń, bezpieczna szkoła"
 • 4 Spędzanie czasu wolnego
  Szkoła to nie tylko nauka, dlatego też dla najmłodszych uczniów oferujemy profesjonalny i atestowany plac zabaw, na którym każde dziecko bezpiecznie spędzi czas na dobrej zabawie.
 • 5 Nowi uczniowie w społeczności szkolnej
  Nowo przyjęci uczniowie naszej szkoły ślubują być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Uśmiechnięci Pierwszoklasiści z dumą reprezentują środowisko uczniowskie naszej szkoły
baner

Aktualności

Na pierwszy dzień wiosny każdy czeka z utęsknieniem

Na pierwszy dzień wiosny każdy czeka z utęsknieniem. Zatem, gdy nadejdzie, należy go odpowiednio uczcić mimo, że za oknem leży jeszcze śnieg …

W tym roku szkolnym , pierwszy dzień wiosny w naszej szkole obchodziliśmy w sposób urozmaicony, ciekawy i kolorowy. Głównym celem imprezy była integracja uczniów, motywowanie do pracy na rzecz klasy, szkoły, wdrażanie do zdrowej rywalizacji.

Pierwszym elementem tego dnia było przekazanie władzy Samorządom Uczniowskim przez Panie Dyrektor. Pierwsze lekcje zostały poprowadzone przez wybranych uczniów, którzy wcielili się w role nauczycieli.

Następnie odbył się wiosenny turniej piłki siatkowej „Nauczyciele kontra Uczniowie” Drużyny uczniów ze szkoły podstawowej, gimnazjum oraz nauczycieli toczyły zaciętą walkę, która obfitowała w wiele ciekawych akcji. Wszyscy nasi koledzy i koleżanki oglądali mecze głośno kibicując swoim rówieśnikom jak i nauczycielom. Była to świetna i bezpieczna zabawa, sędziowana przez wuefistów i uczniów.

Wielką niespodzianką dla uczniów był do końca utrzymany w tajemnicy pokaz tańca towarzyskiego Klubu Tańca Towarzyskiego TAKT. Patrycja Koziej – Jakub Ungert, Karolina Staszak – Jan Huber to najlepsze pary w okręgu lubelskim w swoich kategoriach wiekowych. Tancerze zaprezentowali się w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Uczniowie naszej szkoły mogli zobaczyć, jakie efekty osiąga się systematycznymi treningami i wytrwałością w dążeniu do celu. Przekonali się również, jak widowiskowy może być taniec i jak wiele może dawać radości. Serdeczne podziękowania za gościnny pokaz składamy na ręce pani Magdaleny Łokińskiej – opiekunowi Klubu Tańca Towarzyskiego TAKT.

Po pokazie każdy mógł zaprezentować się na scenie podczas konkursu „Mam talent 2018” poprowadzonym przez dziewczęta z SU. Wśród wykonawców znaleźli się tancerze oraz soliści.
Poziom przygotowania był bardzo wysoki. Jury miało bardzo trudny wybór. Podczas występów widownia bawiła się świetnie, klaszcząc i pomagając występującym. Wśród zwycięzców znaleźli się:

I miejsce - Zofia Białowąs kl. VII

II miejsce - Aleksandra Janiak i Julia Rakowiecka

III miejsce - Oliwia Makowska i Przemysław Kogut
Wyróżnienia: Martyna Domańska oraz Justyna Kamińska i Agnieszka Kamińska.
Po konkursie zostały wręczone nagrody i dyplomy. Wszystkim zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy!

Dzień ten był pełen atrakcji. Po zakończeniu imprezy wszyscy zadowoleni odjechali do domów. Szczególne podziękowania należą się Julii Czapce, Martynie Grabowskiej oraz Magdalenie Jabłońskiej za wkład włożony w organizację tego dnia. Nad całością obchodów Pierwszego Dnia Wiosny czuwała pani Alicja Siudak, opiekun Samorządu Uczniowskiego.

 

 

 

 

 

Aktualności

 • Z życia szkoły

Online na stronie

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Blue Flower

Licznik odwiedzin

0363815
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
W miesiącu
Poprzedni miesiąc
Wszystkie
347
378
3089
2249
8960
19952
363815

Prognoza na dzisiaj
528


Your IP:54.224.99.70

Wpinacz

Kuratorium Oświaty

Zmień język

Szkoła Podstawowa w Żmudzi
ul. Kasztanowa 7
22-114 Żmudź
tel/fax 82 568-01-78
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.sp-zmudz.pl
Copyright © 2014. SZKOŁA PODSTAWOWA W ŻMUDZI Rights Reserved.