Na pierwszy dzień wiosny każdy czeka z utęsknieniem

Na pierwszy dzień wiosny każdy czeka z utęsknieniem. Zatem, gdy nadejdzie, należy go odpowiednio uczcić mimo, że za oknem leży jeszcze śnieg …

W tym roku szkolnym , pierwszy dzień wiosny w naszej szkole obchodziliśmy w sposób urozmaicony, ciekawy i kolorowy. Głównym celem imprezy była integracja uczniów, motywowanie do pracy na rzecz klasy, szkoły, wdrażanie do zdrowej rywalizacji.

Pierwszym elementem tego dnia było przekazanie władzy Samorządom Uczniowskim przez Panie Dyrektor. Pierwsze lekcje zostały poprowadzone przez wybranych uczniów, którzy wcielili się w role nauczycieli.

Następnie odbył się wiosenny turniej piłki siatkowej „Nauczyciele kontra Uczniowie” Drużyny uczniów ze szkoły podstawowej, gimnazjum oraz nauczycieli toczyły zaciętą walkę, która obfitowała w wiele ciekawych akcji. Wszyscy nasi koledzy i koleżanki oglądali mecze głośno kibicując swoim rówieśnikom jak i nauczycielom. Była to świetna i bezpieczna zabawa, sędziowana przez wuefistów i uczniów.

Wielką niespodzianką dla uczniów był do końca utrzymany w tajemnicy pokaz tańca towarzyskiego Klubu Tańca Towarzyskiego TAKT. Patrycja Koziej – Jakub Ungert, Karolina Staszak – Jan Huber to najlepsze pary w okręgu lubelskim w swoich kategoriach wiekowych. Tancerze zaprezentowali się w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Uczniowie naszej szkoły mogli zobaczyć, jakie efekty osiąga się systematycznymi treningami i wytrwałością w dążeniu do celu. Przekonali się również, jak widowiskowy może być taniec i jak wiele może dawać radości. Serdeczne podziękowania za gościnny pokaz składamy na ręce pani Magdaleny Łokińskiej – opiekunowi Klubu Tańca Towarzyskiego TAKT.

Po pokazie każdy mógł zaprezentować się na scenie podczas konkursu „Mam talent 2018” poprowadzonym przez dziewczęta z SU. Wśród wykonawców znaleźli się tancerze oraz soliści.
Poziom przygotowania był bardzo wysoki. Jury miało bardzo trudny wybór. Podczas występów widownia bawiła się świetnie, klaszcząc i pomagając występującym. Wśród zwycięzców znaleźli się:

I miejsce - Zofia Białowąs kl. VII

II miejsce - Aleksandra Janiak i Julia Rakowiecka

III miejsce - Oliwia Makowska i Przemysław Kogut
Wyróżnienia: Martyna Domańska oraz Justyna Kamińska i Agnieszka Kamińska.
Po konkursie zostały wręczone nagrody i dyplomy. Wszystkim zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy!

Dzień ten był pełen atrakcji. Po zakończeniu imprezy wszyscy zadowoleni odjechali do domów. Szczególne podziękowania należą się Julii Czapce, Martynie Grabowskiej oraz Magdalenie Jabłońskiej za wkład włożony w organizację tego dnia. Nad całością obchodów Pierwszego Dnia Wiosny czuwała pani Alicja Siudak, opiekun Samorządu Uczniowskiego.

19952

Your IP:54.224.99.70