^Powrót na górę
 • 1 Budynek Szkoły Podstawowej
  Nasza szkoła to przyjazna placówka, nastawiona na indywidualny rozwój dziecka, jego twórczą edukację i kreatywność w przyjaznym, bezpiecznym środowisku. Mamy ambicje, by nauka w naszej szkole stała się pasją, dzięki której uczniowie z entuzjazmem będą wkraczali w świat wiedzy i poszerzali swoje horyzonty
 • 2 Doskonałe zaplecze sportowe
  Nasza szkoła posiada bardzo dobre zaplecze sportowe w postaci wielofunkcyjnego boiska z tartanową nawierzchnią, salą sportową oraz siłownią. Uczniowie naszej szkoły mają możliwość rozwoju fizycznego w różnych dziedzinach sportu. Uczniowie naszej szkoły osiągają bardzo dobre wyniki w różnego rodzaju turniejach i zawodach sportowych
 • 3 Organizujemy imprezy kulturalne
  Szkoła Podstawowa w Żmudzi jest organizatorem wielu konkursów i imprez kulturalnych. Jednym z większych jest Powiatowy Festiwal Piosenki Angielskiej, w którym rokrocznie bierze udział kilkanaście szkół z powiatu chełmskiego. Szkoła udziela się również w różnego rodzaju akcjach promujących bezpieczeństwo dzieci np. „Jestem Bezpieczny” "Bezpieczny uczeń, bezpieczna szkoła"
 • 4 Spędzanie czasu wolnego
  Szkoła to nie tylko nauka, dlatego też dla najmłodszych uczniów oferujemy profesjonalny i atestowany plac zabaw, na którym każde dziecko bezpiecznie spędzi czas na dobrej zabawie.
 • 5 Nowi uczniowie w społeczności szkolnej
  Nowo przyjęci uczniowie naszej szkoły ślubują być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Uśmiechnięci Pierwszoklasiści z dumą reprezentują środowisko uczniowskie naszej szkoły
baner

Aktualności

Sztuka poza słowami w naszym kościele

    Miłość Bożą można opowiedzieć także za pomocą gestów i muzyki. Mogli się o tym przekonać parafianie uczestniczący we Mszy Świętej w Niedzielę Miłosierdzia Bożego (8 kwietnia 2018 roku) w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Żmudzi. Nasza grupa projektowa "Młody Asyż" przygotowała pantomimę "Ręce - czyli historię jednej miłości". Pokaz był okazją do refleksji, powagi, szczególnej zadumy, a także i radości z faktu Zmartwychwstania Pana Jezusa i możliwości oddania Mu wszystkiego.

Był to szczególny czas zatrzymania się, zadumy i otwarcia naszych serc na tajemnicę Bożej miłości. Pantomima zaczyna się od momentu stworzenia świata i człowieka, któremu Bóg dał ręce. To one mają tworzyć, dawać, kochać, pomagać i bronić. Człowiek zaś często używa tych rąk, aby niszczyć, odwracać się i napadać. Finałem pantomimy było Zmartwychwstanie Pana Jezusa, który jest zawsze blisko człowieka i zawsze na niego czeka, ale wybór zostawia człowiekowi. Wykonawcy zaprosili, aby każdy pozwolił wtulić się w ramiona kochającego Jezusa. Prezentując ten rodzaj sztuki chcieliśmy pokazać, że za pomocą gestów zrozumiałych dla dzieci i dorosłych jesteśmy w stanie pełniej oddać pewne pojęcia. Pragnęliśmy przedstawić w ten sposób, że Jezus nas przemienia i nadaje sens naszemu działaniu. Nasz występ ubogaciliśmy pieśniami: Matka, która pod krzyżem stała, Jeszcze się kiedyś zasmucę, Tak mnie skrusz i Zmartwychwstał Pan.

 

Aktualności

 • Z życia szkoły

Online na stronie

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Blue Flower

Licznik odwiedzin


Warning: Division by zero in /modules/mod_zt_visitor_counter/helper.php on line 74
0504195
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
W miesiącu
Poprzedni miesiąc
Wszystkie
52
463
2883
2883
16423
17199
504195


Your IP:34.228.115.216

Wpinacz

Kuratorium Oświaty

Zmień język

Szkoła Podstawowa w Żmudzi
ul. Kasztanowa 7
22-114 Żmudź
tel/fax 82 568-01-78
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.sp-zmudz.pl

Ochrona Danych Osobowych - klauzula informacyjna

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.


Czytaj więcej ...

 

Copyright © 2014. SZKOŁA PODSTAWOWA W ŻMUDZI Rights Reserved.