Katyń 1940. Pamiętamy

W niezwykłym skupieniu i powadze dnia 11.04.2018 r. odbyła się uroczystość poświęcona rocznicy mordu katyńskiego. Uroczystość zrodzona w bólu i żałobie narodowej przybrała szczególny charakter i zyskała wyjątkowy przekaz. Wszelkie myśli i słowa wypowiadane przez uczniów powodowały, iż odczuwalna była braterska więź i jedność z ofiarami. Akademia miała na celu przypomnienie faktów  o Katyniu, obozach kaźni i  mordu, upamiętnienie ofiar, wezwanie do prawdziwie patriotycznej postawy wobec Polski i jej trudnej historii.

Szczególnego wyrazu dodawały recytowane wiersze i narracje z melodią w tle pochodzącą z filmu „Katyń”.  Przez cała uroczystość zapalone były znicze pod brzozowymi krzyżami symbolizującymi miejsce zbrodni katyńskiej. Akademię przygotowała klasa VII oraz II gimnazjum pod kierunkiem p. Alicji Siudak.  Dla uczniów była to lekcja historii. Historii, którą trzeba znać i o której trzeba pamiętać.

19952

Your IP:54.224.99.70