^Powrót na górę
 • 1 Budynek Szkoły Podstawowej
  Nasza szkoła to przyjazna placówka, nastawiona na indywidualny rozwój dziecka, jego twórczą edukację i kreatywność w przyjaznym, bezpiecznym środowisku. Mamy ambicje, by nauka w naszej szkole stała się pasją, dzięki której uczniowie z entuzjazmem będą wkraczali w świat wiedzy i poszerzali swoje horyzonty
 • 2 Doskonałe zaplecze sportowe
  Nasza szkoła posiada bardzo dobre zaplecze sportowe w postaci wielofunkcyjnego boiska z tartanową nawierzchnią, salą sportową oraz siłownią. Uczniowie naszej szkoły mają możliwość rozwoju fizycznego w różnych dziedzinach sportu. Uczniowie naszej szkoły osiągają bardzo dobre wyniki w różnego rodzaju turniejach i zawodach sportowych
 • 3 Organizujemy imprezy kulturalne
  Szkoła Podstawowa w Żmudzi jest organizatorem wielu konkursów i imprez kulturalnych. Jednym z większych jest Powiatowy Festiwal Piosenki Angielskiej, w którym rokrocznie bierze udział kilkanaście szkół z powiatu chełmskiego. Szkoła udziela się również w różnego rodzaju akcjach promujących bezpieczeństwo dzieci np. „Jestem Bezpieczny” "Bezpieczny uczeń, bezpieczna szkoła"
 • 4 Spędzanie czasu wolnego
  Szkoła to nie tylko nauka, dlatego też dla najmłodszych uczniów oferujemy profesjonalny i atestowany plac zabaw, na którym każde dziecko bezpiecznie spędzi czas na dobrej zabawie.
 • 5 Nowi uczniowie w społeczności szkolnej
  Nowo przyjęci uczniowie naszej szkoły ślubują być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Uśmiechnięci Pierwszoklasiści z dumą reprezentują środowisko uczniowskie naszej szkoły
baner

Aktualności

Wycieczka szlakiem trzech kultur

           Dnia 19 kwietnia 2018 roku uczestniczyliśmy w jednodniowej wycieczce szlakiem trzech kultur: Włodawa - Sławatycze - Jabłeczna - Kodeń. Była ona zrealizowana w ramach projektu edukacyjno - wychowawczego "Oblicza Dialogu. Młody Asyż". Uczestnikami byli uczniowie klasy V, VI, VII i II gimnazjum. Opiekę sprawowały panie Halina Steczuk, Renata Domińczuk, a ponadto w roli przewodnika - pani Ania Jawdosiuk-Małek. Było nas razem 20 osób.

         Włodawski zespół synagogalny zainteresował nas niecodzienną instalacją opartą na technologii kreacji multimedialnej 3D zatytułowaną "Włodawski sztetl - miasteczko którego już nie ma". W ramach kilkunastominutowej animacji oprócz zabawy z zabytkową architekturą i cyfrową rekonstrukcją fresków mogliśmy zobaczyć historię włodawskich Żydów.

       Cerkiew w Sławatyczach i monaster w Jabłecznej przeniosły nas w niecodzienny świat prawosławia. Bogata symbolika wnętrza przepełniona ikonami, język cerkiewnosłowiański, zwyczaje cerkiewne - wszystko było dla nas nowością.

      Podsumowaniem naszej wycieczko - pielgrzymki była wizyta w Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej, którą Jan Paweł II nazwał Matką Jedności. Wszystkie obiekty na terenie sanktuarium pokazała nam miła pani przewodnik. W sklepiku, obok kościoła z 1520 roku, mogliśmy posmakować miejscowych wypieków.

     Zetknięcie z niecodzienną, a przecież sąsiadującą z nami kulturą było dla nas ciekawym doświadczeniem.

Aktualności

 • Z życia szkoły

Online na stronie

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Blue Flower

Licznik odwiedzin

0504332
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
W miesiącu
Poprzedni miesiąc
Wszystkie
189
463
2883
2883
16560
17199
504332

Prognoza na dzisiaj
3816


Your IP:34.228.115.216

Wpinacz

Kuratorium Oświaty

Zmień język

Szkoła Podstawowa w Żmudzi
ul. Kasztanowa 7
22-114 Żmudź
tel/fax 82 568-01-78
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.sp-zmudz.pl

Ochrona Danych Osobowych - klauzula informacyjna

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.


Czytaj więcej ...

 

Copyright © 2014. SZKOŁA PODSTAWOWA W ŻMUDZI Rights Reserved.