^Powrót na górę
 • 1 Budynek Szkoły Podstawowej
  Nasza szkoła to przyjazna placówka, nastawiona na indywidualny rozwój dziecka, jego twórczą edukację i kreatywność w przyjaznym, bezpiecznym środowisku. Mamy ambicje, by nauka w naszej szkole stała się pasją, dzięki której uczniowie z entuzjazmem będą wkraczali w świat wiedzy i poszerzali swoje horyzonty
 • 2 Doskonałe zaplecze sportowe
  Nasza szkoła posiada bardzo dobre zaplecze sportowe w postaci wielofunkcyjnego boiska z tartanową nawierzchnią, salą sportową oraz siłownią. Uczniowie naszej szkoły mają możliwość rozwoju fizycznego w różnych dziedzinach sportu. Uczniowie naszej szkoły osiągają bardzo dobre wyniki w różnego rodzaju turniejach i zawodach sportowych
 • 3 Organizujemy imprezy kulturalne
  Szkoła Podstawowa w Żmudzi jest organizatorem wielu konkursów i imprez kulturalnych. Jednym z większych jest Powiatowy Festiwal Piosenki Angielskiej, w którym rokrocznie bierze udział kilkanaście szkół z powiatu chełmskiego. Szkoła udziela się również w różnego rodzaju akcjach promujących bezpieczeństwo dzieci np. „Jestem Bezpieczny” "Bezpieczny uczeń, bezpieczna szkoła"
 • 4 Spędzanie czasu wolnego
  Szkoła to nie tylko nauka, dlatego też dla najmłodszych uczniów oferujemy profesjonalny i atestowany plac zabaw, na którym każde dziecko bezpiecznie spędzi czas na dobrej zabawie.
 • 5 Nowi uczniowie w społeczności szkolnej
  Nowo przyjęci uczniowie naszej szkoły ślubują być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Uśmiechnięci Pierwszoklasiści z dumą reprezentują środowisko uczniowskie naszej szkoły
baner

Aktualności

DZIEŃ ZIEMI NA WESOŁO

    Dnia 19.04.2018r. w Szkole Podstawowej w Żmudzi obchodzono Dzień Ziemi. W przygotowanie tego dnia zaangażowani byli uczniowie z klasy V i VI:

 • Martyna Chudoba
 • Natalia Bajkiewicz
 • Oskar Tates
 • Karolina Domińczuk
 • Filip Piątek
 • Julia Czapka
 • Teresa Gwarda
 • Julia Kamińska
 • Daria Pieczykolan
 • Emilia Wrońska
 • Szymon Stasiuk
 • Przemysław Kogut
 • Alan Cieślik
 • Weronika Dworczyńska
 • Oliwia Mazurek
 • Karolina Stachyra

         Uczniowie pod kierunkiem p. Doroty Ostrowskiej przygotowali wiele zabaw i gier o tematyce przyrodniczej.

Na wstępie zapoznano wszystkich z założeniami jakie przyświecają obchodom Dnia Ziemi.

Następnie uczniowie przystąpili do pracy w grupach. Ich zadaniem było stworzenie jednej strony do „Szkolnego albumu organizmów chronionych w Polsce”. Każdy zespół opisywał wybrany przez siebie organizm, który potem prezentowano pozostałym uczniom. Wszyscy świetnie wywiązali się ze swojego zadania.

Po tej sporej dawce wiedzy o roślinach i zwierzętach chronionych nadszedł czas na poszukiwania sposobów pomocy naszej Ziemi. Uczniowie wcielili się w rolę powietrza, wody, śmieci i lasu. Pozostali szukali haseł, które odpowiadały na pytanie „ A co my możemy zrobić?”. Hasła dotyczące powietrza ukryte były w balonach, te odnoszące się do wody – w butelkach plastikowych, które należało „zbić” toczącą się piłką. Hasła o lesie schowane były na sali, a te o śmieciach –skryły się w stosie zużytych papierów. Ze wszystkimi hasłami młodzież poradziła sobie wspaniale. Znalezione hasła przyklejono do wcześniej przygotowanych plakatów tematycznych.

Czas upływał, a wiedza uczniów była coraz większa. Mogli ją sprawdzić podczas rozwiązywania krzyżówek i quizów przyrodniczych. W tej zabawie rywalizowały poszczególne klasy. Po zaciętej walce, w dogrywce zwyciężyła klasa VII, drugie miejsce zajęła klasa V.

Emocje ostudziła nieco kolejna zabawa o wdzięcznej nazwie „Plotka”. Brało w niej udział 4 uczniów, z których 3 musiało opuścić pomieszczenie, gdyż ta jedna osoba wysłuchała krótkiego tekstu (oczywiście o tematyce przyrodniczej), który musiała przekazać kolejnej osobie, a ta następnej. W tekście wyodrębniono słowa-klucze, które powinny pojawić się podczas powtarzania „plotki”. Ich liczba była jednocześnie liczbą punktów jaką zdobyła dana drużyna.

Wielkim zainteresowaniem cieszyły się „Przyrodnicze Kalambury”. Uczniowie z zaangażowaniem prezentowali otrzymane hasła, wykazali się pomysłowością i szybkością w ich odgadywaniu. Mistrzem w tej zabawie okazał się Michał Małdachowski.

Na zakończenie uczennice z klasy VI przeprowadziły teleturniej wiedzy przyrodniczej pt. „Przyroda za milion”. Jego zwycięzcą została Weronika Dworczyńska, drugie miejsce zajęła Aleksandra Janiak, a trzecie- Kinga Bubeła.

Dzień zakończył się wspólnym sprzątaniem wydzielonych terenów.

Aktualności

 • Z życia szkoły

Online na stronie

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Blue Flower

Licznik odwiedzin

0503594
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
W miesiącu
Poprzedni miesiąc
Wszystkie
315
477
2334
4301
15822
17199
503594

Prognoza na dzisiaj
408


Your IP:3.82.52.91

Wpinacz

Kuratorium Oświaty

Zmień język

Szkoła Podstawowa w Żmudzi
ul. Kasztanowa 7
22-114 Żmudź
tel/fax 82 568-01-78
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.sp-zmudz.pl

Ochrona Danych Osobowych - klauzula informacyjna

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.


Czytaj więcej ...

 

Copyright © 2014. SZKOŁA PODSTAWOWA W ŻMUDZI Rights Reserved.