^Powrót na górę
 • 1 Budynek Szkoły Podstawowej
  Nasza szkoła to przyjazna placówka, nastawiona na indywidualny rozwój dziecka, jego twórczą edukację i kreatywność w przyjaznym, bezpiecznym środowisku. Mamy ambicje, by nauka w naszej szkole stała się pasją, dzięki której uczniowie z entuzjazmem będą wkraczali w świat wiedzy i poszerzali swoje horyzonty
 • 2 Doskonałe zaplecze sportowe
  Nasza szkoła posiada bardzo dobre zaplecze sportowe w postaci wielofunkcyjnego boiska z tartanową nawierzchnią, salą sportową oraz siłownią. Uczniowie naszej szkoły mają możliwość rozwoju fizycznego w różnych dziedzinach sportu. Uczniowie naszej szkoły osiągają bardzo dobre wyniki w różnego rodzaju turniejach i zawodach sportowych
 • 3 Organizujemy imprezy kulturalne
  Szkoła Podstawowa w Żmudzi jest organizatorem wielu konkursów i imprez kulturalnych. Jednym z większych jest Powiatowy Festiwal Piosenki Angielskiej, w którym rokrocznie bierze udział kilkanaście szkół z powiatu chełmskiego. Szkoła udziela się również w różnego rodzaju akcjach promujących bezpieczeństwo dzieci np. „Jestem Bezpieczny” "Bezpieczny uczeń, bezpieczna szkoła"
 • 4 Spędzanie czasu wolnego
  Szkoła to nie tylko nauka, dlatego też dla najmłodszych uczniów oferujemy profesjonalny i atestowany plac zabaw, na którym każde dziecko bezpiecznie spędzi czas na dobrej zabawie.
 • 5 Nowi uczniowie w społeczności szkolnej
  Nowo przyjęci uczniowie naszej szkoły ślubują być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Uśmiechnięci Pierwszoklasiści z dumą reprezentują środowisko uczniowskie naszej szkoły
baner

Aktualności

Witaj maj, trzeci maj!

        W dniu 7 maja 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 227. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rozpoczęła się ona od odśpiewania hymnu państwowego.

        Następnie uczniowie klasy VI i VII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum w prozie, poezji i piosence podkreślili znaczenie Konstytucji Majowej dla państwowości polskiej.

Młodzi aktorzy pod kierunkiem p. Alicji Siudak i p. Jarosława Burecia zaprezentowali podróż do przeszłości czasów króla Stanisława Augusta Poniatowskiego na obrady Sejmu Czteroletniego, podczas którego patrioci tacy jak: Hugo Kołłątaj, Ignacy Potocki czy Stanisław Małachowski widząc groźbę całkowitej utraty niepodległości Rzeczypospolitej, głosili potrzebę zaprowadzenia reform.  Ukoronowaniem działań Sejmu Wielkiego było uchwalenie 3 maja 1791 roku konstytucji, która przeszła do historii pod nazwą Konstytucji 3 Maja.

Była to pierwsza w Europie, druga w świecie po Stanach Zjednoczonych, postępowa jak na owe czasy, ustawa. Przetrwała w tradycji jako ukoronowanie starań patriotów polskich o uratowanie Ojczyzny.

Akademia była okazją do przypomnienia wszystkim historii uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz wielkich reformatorskich dzieł naszych przodków. Apel wzbudził uczucia patriotyczne wśród uczniów, przenosząc nas w minione wieki przypomniał nam karty historii po to, by czerpać z nich siłę, mądrość oraz wartości.

Alicja Siudak

 

Aktualności

 • Z życia szkoły

Online na stronie

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.

Blue Flower

Licznik odwiedzin

0504324
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
W miesiącu
Poprzedni miesiąc
Wszystkie
181
463
2883
2883
16552
17199
504324

Prognoza na dzisiaj
3768


Your IP:34.228.115.216

Wpinacz

Kuratorium Oświaty

Zmień język

Szkoła Podstawowa w Żmudzi
ul. Kasztanowa 7
22-114 Żmudź
tel/fax 82 568-01-78
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.sp-zmudz.pl

Ochrona Danych Osobowych - klauzula informacyjna

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.


Czytaj więcej ...

 

Copyright © 2014. SZKOŁA PODSTAWOWA W ŻMUDZI Rights Reserved.