Ćwiczenia w próbnych ewakuacjach

24 kwietnia 2018r  w ramach ,,Tygodnia Bezpieczeństwa” odbyła się próbna ewakuacja szkoły podstawowej i gimnazjum. O godzinie 9 rozległ się długi dzwonek,  który  dla wszystkich oznaczał alarm dla szkół. Osoby odpowiedzialne za poszczególne zadania, kierowały sprawnym opuszczeniem budynku. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli kierowali się drogami ewakuacyjnymi do wyjść ewakuacyjnych, aby sprawnie opuścić budynek szkolny i udać się w wyznaczone bezpieczne miejsce zbiórki.

Pracownicy funkcyjni sprawdzali wszystkie pomieszczenia – czy nikt nie pozostał w szkole?... Na miejscu zbiórki nauczyciele sprawdzili listy uczniów i złożyli raport dyrektorom.

A 26 kwietnia 2018r. przeprowadzono próbną ewakuację z udziałem straży pożarnej. W ramach pozorowanych ćwiczeń ewakuowano też na noszach poszkodowanych.