^Powrót na górę
 • 1 Budynek Szkoły Podstawowej
  Nasza szkoła to przyjazna placówka, nastawiona na indywidualny rozwój dziecka, jego twórczą edukację i kreatywność w przyjaznym, bezpiecznym środowisku. Mamy ambicje, by nauka w naszej szkole stała się pasją, dzięki której uczniowie z entuzjazmem będą wkraczali w świat wiedzy i poszerzali swoje horyzonty
 • 2 Doskonałe zaplecze sportowe
  Nasza szkoła posiada bardzo dobre zaplecze sportowe w postaci wielofunkcyjnego boiska z tartanową nawierzchnią, salą sportową oraz siłownią. Uczniowie naszej szkoły mają możliwość rozwoju fizycznego w różnych dziedzinach sportu. Uczniowie naszej szkoły osiągają bardzo dobre wyniki w różnego rodzaju turniejach i zawodach sportowych
 • 3 Organizujemy imprezy kulturalne
  Szkoła Podstawowa w Żmudzi jest organizatorem wielu konkursów i imprez kulturalnych. Jednym z większych jest Powiatowy Festiwal Piosenki Angielskiej, w którym rokrocznie bierze udział kilkanaście szkół z powiatu chełmskiego. Szkoła udziela się również w różnego rodzaju akcjach promujących bezpieczeństwo dzieci np. „Jestem Bezpieczny” "Bezpieczny uczeń, bezpieczna szkoła"
 • 4 Spędzanie czasu wolnego
  Szkoła to nie tylko nauka, dlatego też dla najmłodszych uczniów oferujemy profesjonalny i atestowany plac zabaw, na którym każde dziecko bezpiecznie spędzi czas na dobrej zabawie.
 • 5 Nowi uczniowie w społeczności szkolnej
  Nowo przyjęci uczniowie naszej szkoły ślubują być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Uśmiechnięci Pierwszoklasiści z dumą reprezentują środowisko uczniowskie naszej szkoły
baner

Aktualności

Sesja historyczna „Chełm u progu niepodległości Polski w 1918 roku”

Dnia 14 września br. w Muzeum Ziemi Chełmskiej w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się sesja historyczna dla dyrektorów szkół oraz nauczycieli historii i języka polskiego.

Organizatorzy: Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Chełmie, Muzeum Ziemi Chełmskiej im. Wiktora Ambroziewicza w Chełmie, LSCDN w Chełmie,

przygotowali bogaty program uroczystości. Zaproszeni goście wzięli udział we mszy św. dziękczynnej za Ojczyznę w Kościele pw. Rozesłania św. Apostołów. Po mszy św. złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą gen. Gustawa Orlicz Dreszera. Sesji towarzyszyła wystawa okolicznościowa „Marszałek Józef Piłsudski – Honorowy Obywatel miasta Chełm”. Uczestnicy wysłuchali również montażu słowno – muzycznego w wykonaniu młodzieży II Liceum Ogólnokształcącego im. Gustawa Orlicz – Dreszera w Chełmie, wśród której byli nasi absolwenci – Karol Ostrowski i Michał Olszacki. Organizatorzy zaprosili uczestników sesji do refleksji nad referatami: „Ojcowie niepodległości” - prof. Tomasz Panfil z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie; „Achilles Rati, wizytator apostolski w Polsce i na Litwie w okresie przełomu. Wizyta w Chełmie 15 września 1918 r.” - prof. Włodzimierz Osadczy, wykładowca KUL i PWSZ w Chełmie; „Związki Józefa Piłsudskiego z Chełmem i ziemia chełmską” - Zbigniew Lubaszewski, nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 11 im. Ireny Sendlerowej w Chełmie, pracownik Muzeum Ziemi Chełmskiej; „Gustaw Orlicz – Dreszer a Chełm wczoraj i dziś” - Sławomir Rogucki, nauczyciel historii w II LO w Chełmie; „Orlęta Lwowskie – nieprzemijająca legenda. Działania wychowawcze w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 im. Orląt Lwowskich w Krasnymstawie” - Tomasz Marczewski, nauczyciel historii.

Gimnazjum Publiczne w Żmudzi reprezentowała P. Dyrektor Kazimiera Ciupa, Szkołę Podstawową w Żmudzi - nauczyciel historii - Anna Grabowska.

Aktualności

 • Z życia szkoły

Online na stronie

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.

Blue Flower

Licznik odwiedzin

0577422
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
W miesiącu
Poprzedni miesiąc
Wszystkie
468
629
2482
4315
17237
19688
577422

Prognoza na dzisiaj
792


Your IP:35.175.174.157

Wpinacz

Kuratorium Oświaty

Zmień język

Szkoła Podstawowa w Żmudzi
ul. Kasztanowa 7
22-114 Żmudź
tel/fax 82 568-01-78
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.sp-zmudz.pl

Ochrona Danych Osobowych - klauzula informacyjna

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.


Czytaj więcej ...

 

Copyright © 2014. SZKOŁA PODSTAWOWA W ŻMUDZI Rights Reserved.