^Powrót na górę
 • 1 Budynek Szkoły Podstawowej
  Nasza szkoła to przyjazna placówka, nastawiona na indywidualny rozwój dziecka, jego twórczą edukację i kreatywność w przyjaznym, bezpiecznym środowisku. Mamy ambicje, by nauka w naszej szkole stała się pasją, dzięki której uczniowie z entuzjazmem będą wkraczali w świat wiedzy i poszerzali swoje horyzonty
 • 2 Doskonałe zaplecze sportowe
  Nasza szkoła posiada bardzo dobre zaplecze sportowe w postaci wielofunkcyjnego boiska z tartanową nawierzchnią, salą sportową oraz siłownią. Uczniowie naszej szkoły mają możliwość rozwoju fizycznego w różnych dziedzinach sportu. Uczniowie naszej szkoły osiągają bardzo dobre wyniki w różnego rodzaju turniejach i zawodach sportowych
 • 3 Organizujemy imprezy kulturalne
  Szkoła Podstawowa w Żmudzi jest organizatorem wielu konkursów i imprez kulturalnych. Jednym z większych jest Powiatowy Festiwal Piosenki Angielskiej, w którym rokrocznie bierze udział kilkanaście szkół z powiatu chełmskiego. Szkoła udziela się również w różnego rodzaju akcjach promujących bezpieczeństwo dzieci np. „Jestem Bezpieczny” "Bezpieczny uczeń, bezpieczna szkoła"
 • 4 Spędzanie czasu wolnego
  Szkoła to nie tylko nauka, dlatego też dla najmłodszych uczniów oferujemy profesjonalny i atestowany plac zabaw, na którym każde dziecko bezpiecznie spędzi czas na dobrej zabawie.
 • 5 Nowi uczniowie w społeczności szkolnej
  Nowo przyjęci uczniowie naszej szkoły ślubują być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Uśmiechnięci Pierwszoklasiści z dumą reprezentują środowisko uczniowskie naszej szkoły
baner

Aktualności

Bezpieczne ferie 2019

Jak co roku dzieci i młodzież szkolna przebywać będą na feriach zimowych. W naszym województwie ferie zimowe trwać będą w okresie od 11 lutego do 24 lutego.

W ramach działań "Bezpieczne ferie" 8 lutego 2019r. gościliśmy w naszej szkole funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie, którzy przeprowadzili

prelekcję mającą na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, korzystających z wypoczynku zimowego na terenie naszej gminy, powiatu. W trakcie spotkania przedstawiono zagrożenia występujące w okresie zimowym w pobliskich miejscowościach.

Najważniejsza profilaktyka

Jak co roku większość dzieci pozostanie w miejscu swojego zamieszkania, gdzie ich bezpieczeństwo może być zagrożone z uwagi na niedostateczną opiekę ze strony rodziców, nadmiar wolnego czasu, lekkomyślność, brawurę i nudę. Biorąc pod uwagę konieczność minimalizowania zagrożeń i przeciwdziałania wszelkim zjawiskom negatywnie oddziaływującym na dzieci i młodzież, wzorem lat ubiegłych podejmujemy działania profilaktyczne, ze szczególnym nasileniem w okresie trwania ferii.

Bezpiecznie w podróży

W większości przypadków osoby udające się na wypoczynek korzystać będą z indywidualnych środków transportu. Jednakże dzieci i młodzież przewożona będzie również do miejsc wypoczynku w sposób zorganizowany autobusami. Największego natężenia ruchu pojazdów spodziewać się można na drogach stanowiących główne ciągi komunikacyjne województwa. Ważnym elementem bezpieczeństwa w podróży, w szczególności samochodami osobowymi będzie prawidłowe przewożenie bagażu i sprzętu narciarskiego, które powinny być odpowiednio rozmieszczone i zabezpieczone.

W terenie

Szczególna uwaga zostanie skierowana na osoby niepełnoletnie pod kątem zapobiegania ich demoralizacji, zapobiegania popełnianiu przez nieletnich czynów zabronionych i karalnych, spożywania przez nie alkoholu, palenia papierosów i zażywania innych substancji niedozwolonych.
Zwiększoną kontrolą objęte zostaną miejsca gromadzenia się młodzieży, obiekty wypoczynku dzieci i młodzieży, miejsca, gdzie młodzież może korzystać z tzw. dzikich i niestrzeżonych lodowisk powstałych na naturalnych i sztucznych zbiornikach wodnych.

Nie bądźmy obojętni

Z uwagi na zapowiedź niskich temperatur i zagrożenie z tym związane dla bezpieczeństwa i zdrowia, uprasza się wszystkich o zachowanie zdrowego rozsądku podczas pobytu na świeżym powietrzu, stosowny ubiór do warunków pogodowych i wskazań temperatury. Osoby starsze, jeśli nie muszą, najlepiej, aby pozostały w tych dniach w domu i nie narażały siebie i swoich bliskich na niepotrzebne problemy związane z troską o ich bezpieczeństwo. Wszystkich mieszkańców prosimy o zwracanie uwagi na inne osoby, zwłaszcza bezdomne, nieporadne życiowo, schorowane, wymagające dodatkowej pomocy i opieki. Jeśli zauważysz takie osoby, zgłoś niepokojącą sytuację z ich udziałem celem udzielenia im właściwej pomocy i zapewnienia opieki.

Nie bądźmy obojętni na los innych. Każde zgłoszenie o siedzącym czy leżącym na mrozie człowieku może zapobiec tragedii. Informacje można przekazywać na numer alarmowy 997 lub 112.

Bawmy się, ale rozsądnie

Pamiętajmy o bezpieczeństwie podczas zabaw na powietrzu.

Zabawa na śniegu, zjazdy z górki, jazda na nartach czy łyżwach oraz inne szaleństwa na śniegu mogą sprawić wiele radości i wzmocnić naszą kondycję fizyczną.

Pamiętaj jednak, że podstawą, jak zwykle, jest zdrowy rozsądek i ostrożność!

1. Wychodząc bawić się na powietrze, ubieraj się stosownie do pogody, tak, aby nadmiernie nie wychłodzić swojego organizmu. Idąc na górkę, czy dłuższy spacer

w zimowej aurze warto się zaopatrzyć w ciepły napój w termosie;

2. Do zabaw na śniegu, zjazdów na sankach wybieraj miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic, skrzyżowań i ciągów komunikacyjnych. Pamiętaj, że zimą znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdów, więc zachowaj szczególną ostrożność będąc w pobliżu jezdni;

3. Najlepiej przed rozpoczęciem zabawy na górce obejrzyj trasę zjazdu, usuń z niej niebezpieczne przedmioty, takie jak kamienie, gałęzie drzew; Dostosuj się do kierunku ruchu obowiązującego na trasie zjazdu, nie przechodź w poprzek toru;

4. Ważny dla Twojego bezpieczeństwa jest też stan techniczny sanek, czy innych przedmiotów, na których zjeżdżasz. Złamane szczebelki, wystające śruby lub gwoździe to poważne ryzyko wyrządzenia sobie krzywdy;

5. Nie ślizgaj się na chodnikach i przejściach dla pieszych, gdyż wyślizgana nawierzchnia stanowi ryzyko złamań kończyn dla innych osób;

6. Pamiętaj, że zagrożenie dla zdrowia, a nawet Twojego życia, stanowią zwisające z balkonów i dachów masywne sople lodu. W takim przypadku zrezygnuj z zabawy w tym miejscu, powiadom o sytuacji osoby dorosłe lub Straż Pożarną, która usunie niebezpieczeństwo;

7. Nie rzucaj w jadące pojazdy śnieżkami, gdyż takie zachowanie może być przyczyną kolizji lub wypadku drogowego;

8. Nie rzucaj w kolegów śnieżkami z ubitego śniegu lub z twardymi przedmiotami w środku, gdyż może doprowadzić to do obrażeń ciała;

9. Korzystaj wyłącznie ze specjalnie przygotowanych lodowisk. Pod żadnym pozorem nie wchodź na lód zamarzniętych zbiorników wodnych, jezior, kanałów, stawów, itp. Pozornie tylko gruby lód może w każdej chwili załamać się pod Twoim ciężarem;

10. Kulig organizuj wyłącznie pod nadzorem osób dorosłych, sanki łącz grubą, wytrzymałą liną, aby nie odczepiły się podczas jazdy;

11. Nie dołączaj sanek do samochodu, gdyż może się to skończyć tragicznie;

12. Podczas zabaw na śniegu i lodowisku pilnuj swoich wartościowych przedmiotów. Jeśli to możliwe portfel lub telefon komórkowy oddaj do depozytu lub pod opiekę zaufanej osobie.

Tylko umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą Ci cieszyć się zimową aurą oraz spędzić ferie zimowe bezpiecznie.

Aktualności

 • Z życia szkoły

Online na stronie

Odwiedza nas 255 gości oraz 0 użytkowników.

Blue Flower

Licznik odwiedzin

0656916
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
W miesiącu
Poprzedni miesiąc
Wszystkie
2175
430
3611
3611
16041
29087
656916

Prognoza na dzisiaj
7776


Your IP:18.205.109.82

Wpinacz

Kuratorium Oświaty

Zmień język

Szkoła Podstawowa w Żmudzi
ul. Kasztanowa 7
22-114 Żmudź
tel/fax 82 568-01-78
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.sp-zmudz.pl

Ochrona Danych Osobowych - klauzula informacyjna

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.


Czytaj więcej ...

 

Copyright © 2014. SZKOŁA PODSTAWOWA W ŻMUDZI Rights Reserved.