^Powrót na górę
 • 1 Budynek Szkoły Podstawowej
  Nasza szkoła to przyjazna placówka, nastawiona na indywidualny rozwój dziecka, jego twórczą edukację i kreatywność w przyjaznym, bezpiecznym środowisku. Mamy ambicje, by nauka w naszej szkole stała się pasją, dzięki której uczniowie z entuzjazmem będą wkraczali w świat wiedzy i poszerzali swoje horyzonty
 • 2 Doskonałe zaplecze sportowe
  Nasza szkoła posiada bardzo dobre zaplecze sportowe w postaci wielofunkcyjnego boiska z tartanową nawierzchnią, salą sportową oraz siłownią. Uczniowie naszej szkoły mają możliwość rozwoju fizycznego w różnych dziedzinach sportu. Uczniowie naszej szkoły osiągają bardzo dobre wyniki w różnego rodzaju turniejach i zawodach sportowych
 • 3 Organizujemy imprezy kulturalne
  Szkoła Podstawowa w Żmudzi jest organizatorem wielu konkursów i imprez kulturalnych. Jednym z większych jest Powiatowy Festiwal Piosenki Angielskiej, w którym rokrocznie bierze udział kilkanaście szkół z powiatu chełmskiego. Szkoła udziela się również w różnego rodzaju akcjach promujących bezpieczeństwo dzieci np. „Jestem Bezpieczny” "Bezpieczny uczeń, bezpieczna szkoła"
 • 4 Spędzanie czasu wolnego
  Szkoła to nie tylko nauka, dlatego też dla najmłodszych uczniów oferujemy profesjonalny i atestowany plac zabaw, na którym każde dziecko bezpiecznie spędzi czas na dobrej zabawie.
 • 5 Nowi uczniowie w społeczności szkolnej
  Nowo przyjęci uczniowie naszej szkoły ślubują być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Uśmiechnięci Pierwszoklasiści z dumą reprezentują środowisko uczniowskie naszej szkoły
baner

Aktualności

INFORMCJA DLA RODZICÓW JAK ZORGANIZOWAĆ DZIECIOM WARUNKI DO NAUKI W DOMU

Drodzy Rodzice, w tym trudnym dla nas wszystkich okresie warto zapoznać się z propozycjami dotyczącym organizacji dzieciom warunków do nauki w domu.

 • Należy zapewnić dziecku codzienny dostęp do komputera oraz Internetu lub innego źródła informacji np. telefon komórkowy.
 • Należy zapewnić, w miarę możliwości, dostęp do drukarki - być może niektórym uczniom lepiej pracuje się przed tekstem, niż przed ekranem komputera.
 • Dziecko powinno uczyć się w stałych godzinach, w czasie gdy w domu panuje spokój i cisza - nie wskazana jest nauka późnym wieczorem.
 • Należy ustalić z dzieckiem przerwy tak, aby niepotrzebnie nie odrywać go od nauki. Najkorzystniej będzie, jeśli praca będzie przebiega w cyklach 45 min, potem należy zrobić 5-10 min. przerwy.
 • Dziecko powinno mieć w domu niezbędne przybory szkolne.
 • Nauka w domu powinna odbywać się w wyznaczonym do tego miejscu; wysokość biurka i krzesła powinna być dostosowana do wzrostu dziecka, światło powinno padać od strony lewej (gdy dziecko jest praworęczne) lub z prawej (gdy leworęczne).
 • Przed przystąpieniem do zadań dziecko powinno uporządkować swoje miejsce pracy i przygotować potrzebne pomoce i przybory.
 • Należy zadbać o to, aby dziecko uczyło się systematycznie.
 • Gdy dziecko odrabia lekcje warto dyskretnie sprawdzać, czy rzeczywiście się uczy.
 • Pamiętajmy także o:
  • -  aktywności fizycznej w domu np. ćwiczenia gimnastyczne wspólnie z rodzeństwem czy rodzicami, sprzątanie pokoju;
  • - zbilansowanej diecie dziecka (zgodnie z piramidą żywieniową)- dziecko nie powinno się uczyć i odrabiać zadań domowych bezpośrednio po obfitym posiłku;
  • - wietrzeniu pomieszczeń, zwłaszcza tych w których uczy się dziecko;
  • -  zasadach bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni;
  • - wchodzeniu przez dziecko na strony rekomendowane przez szkołę, proponowane przez rodziców.

Aktualności

 • Z życia szkoły

Online na stronie

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Blue Flower

Licznik odwiedzin

1281361
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
W miesiącu
Poprzedni miesiąc
Wszystkie
194
998
8592
7671
35496
40588
1281361

Prognoza na dzisiaj
4320


Your IP:18.204.48.69

Wpinacz

Kuratorium Oświaty

Zmień język

Szkoła Podstawowa w Żmudzi
ul. Kasztanowa 7
22-114 Żmudź
tel/fax 82 568-01-78
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.sp-zmudz.pl

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

Szkoła Podstawowa w Żmudzi zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej
http://www.sp-zmudz.pl


Czytaj więcej ...

 

Ochrona Danych Osobowych - klauzula informacyjna

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.


Czytaj więcej ...

 

Copyright © 2014. SZKOŁA PODSTAWOWA W ŻMUDZI Rights Reserved.