^Powrót na górę
 • 1 Budynek Szkoły Podstawowej
  Nasza szkoła to przyjazna placówka, nastawiona na indywidualny rozwój dziecka, jego twórczą edukację i kreatywność w przyjaznym, bezpiecznym środowisku. Mamy ambicje, by nauka w naszej szkole stała się pasją, dzięki której uczniowie z entuzjazmem będą wkraczali w świat wiedzy i poszerzali swoje horyzonty
 • 2 Doskonałe zaplecze sportowe
  Nasza szkoła posiada bardzo dobre zaplecze sportowe w postaci wielofunkcyjnego boiska z tartanową nawierzchnią, salą sportową oraz siłownią. Uczniowie naszej szkoły mają możliwość rozwoju fizycznego w różnych dziedzinach sportu. Uczniowie naszej szkoły osiągają bardzo dobre wyniki w różnego rodzaju turniejach i zawodach sportowych
 • 3 Organizujemy imprezy kulturalne
  Szkoła Podstawowa w Żmudzi jest organizatorem wielu konkursów i imprez kulturalnych. Jednym z większych jest Powiatowy Festiwal Piosenki Angielskiej, w którym rokrocznie bierze udział kilkanaście szkół z powiatu chełmskiego. Szkoła udziela się również w różnego rodzaju akcjach promujących bezpieczeństwo dzieci np. „Jestem Bezpieczny” "Bezpieczny uczeń, bezpieczna szkoła"
 • 4 Spędzanie czasu wolnego
  Szkoła to nie tylko nauka, dlatego też dla najmłodszych uczniów oferujemy profesjonalny i atestowany plac zabaw, na którym każde dziecko bezpiecznie spędzi czas na dobrej zabawie.
 • 5 Nowi uczniowie w społeczności szkolnej
  Nowo przyjęci uczniowie naszej szkoły ślubują być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Uśmiechnięci Pierwszoklasiści z dumą reprezentują środowisko uczniowskie naszej szkoły
baner

Aktualności

Konkurs „Mistrz Kaligrafii”

Biblioteka szkolna ogłasza Konkurs „Mistrz Kaligrafii” adresowany do uczniów szkoły podstawowej.

Cele konkursu:

-rozbudzanie umiejętności kształtnego i pięknego pisania

- rozwijanie zainteresowań i talentów uczniów,

- rozpowszechnianie sztuki kaligrafii,

- uwrażliwienie na piękno pisma odręcznego ksiąg ręcznie iluminowanych,

- rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego,

- rozwijanie zainteresowań literaturą piękną.

Warunki uczestnictwa w konkursie:

1.Kategorie wiekowe:

I kategoria - uczniowie klas 1-3

II kategoria - uczniowie klas 4-6

III kategoria - uczniowie 7-8 klas

2. Uczestnicy konkursu mają za zadanie napisać dołączony do regulaminu tekst (mile widziane teksty pisane piórem):

- uczniowie klas I-III jednostronnie na kartce z zeszytu w jedną lub trzy linie formatu A-5

- uczniowie 4 – 8 - jednostronnie na papierze gładkim formatu A-4 (należy użyć tyle kartek, ile zajmie przepisywany tekst).

3. Kolor tekstu pisanego : czarny, niebieski, granatowy

4. Każda kategoria ma inny tekst dołączony do regulaminu.

5. Mile widziane, aby teksty zostały ozdobione wybranymi iluminacjami nawiązującymi bezpośrednio do przepisywanego tekstu(inicjałami, bordiurami, miniaturami itd.). Do ich wykonania można wykorzystać kolorowe pisaki.

6. Kryteria oceny prac:

- płynność pisma i estetyka połączeń literowych,

- kompozycja pracy,

- staranność i oryginalność elementów graficznych,

- poprawność ortograficzna i interpunkcyjna,

- samodzielność pracy.

Obowiązuje zakaz korzystania z korektorów.

Prace zostaną ocenione przez specjalnie powołane w tym celu jury.

Prace konkursowe należy dostarczyć do biblioteki szkolnej do dnia 25 marca 2021 r.

I kategoria wiekowa – uczniowie klas I -III szkoły podstawowej

II kategoria wiekowa – uczniowie klas IV-VI

III kategoria wiekowa – uczniowie 7-8 klas

Aktualności

 • Z życia szkoły

Online na stronie

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Blue Flower

Licznik odwiedzin

1105276
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
W miesiącu
Poprzedni miesiąc
Wszystkie
1589
3794
22745
20726
28814
45063
1105276

Prognoza na dzisiaj
3432


Your IP:3.234.221.67

Wpinacz

Kuratorium Oświaty

Zmień język

Szkoła Podstawowa w Żmudzi
ul. Kasztanowa 7
22-114 Żmudź
tel/fax 82 568-01-78
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.sp-zmudz.pl

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

Szkoła Podstawowa w Żmudzi zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej
http://www.sp-zmudz.pl


Czytaj więcej ...

 

Ochrona Danych Osobowych - klauzula informacyjna

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.


Czytaj więcej ...

 

Copyright © 2014. SZKOŁA PODSTAWOWA W ŻMUDZI Rights Reserved.