^Powrót na górę
 • 1 Budynek Szkoły Podstawowej
  Nasza szkoła to przyjazna placówka, nastawiona na indywidualny rozwój dziecka, jego twórczą edukację i kreatywność w przyjaznym, bezpiecznym środowisku. Mamy ambicje, by nauka w naszej szkole stała się pasją, dzięki której uczniowie z entuzjazmem będą wkraczali w świat wiedzy i poszerzali swoje horyzonty
 • 2 Doskonałe zaplecze sportowe
  Nasza szkoła posiada bardzo dobre zaplecze sportowe w postaci wielofunkcyjnego boiska z tartanową nawierzchnią, salą sportową oraz siłownią. Uczniowie naszej szkoły mają możliwość rozwoju fizycznego w różnych dziedzinach sportu. Uczniowie naszej szkoły osiągają bardzo dobre wyniki w różnego rodzaju turniejach i zawodach sportowych
 • 3 Organizujemy imprezy kulturalne
  Szkoła Podstawowa w Żmudzi jest organizatorem wielu konkursów i imprez kulturalnych. Jednym z większych jest Powiatowy Festiwal Piosenki Angielskiej, w którym rokrocznie bierze udział kilkanaście szkół z powiatu chełmskiego. Szkoła udziela się również w różnego rodzaju akcjach promujących bezpieczeństwo dzieci np. „Jestem Bezpieczny” "Bezpieczny uczeń, bezpieczna szkoła"
 • 4 Spędzanie czasu wolnego
  Szkoła to nie tylko nauka, dlatego też dla najmłodszych uczniów oferujemy profesjonalny i atestowany plac zabaw, na którym każde dziecko bezpiecznie spędzi czas na dobrej zabawie.
 • 5 Nowi uczniowie w społeczności szkolnej
  Nowo przyjęci uczniowie naszej szkoły ślubują być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Uśmiechnięci Pierwszoklasiści z dumą reprezentują środowisko uczniowskie naszej szkoły
baner

Aktualności

Wycieczka do Krainy Rumianku

30 maja uczniowie kl. I-III wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Ośrodka  Edukacji Regionalnej ,,Kraina Rumianku” – niezwykłego zakątka na Polesiu Lubelskim w miejscowości Hołownio.

Na miejscu dzieci mogły doświadczyć jak żyli nasi przodkowie. Poznali dawne obyczaje polskiej wsi, warunki życia, stroje, rodzaje wiejskich prac. Uczniowie brali udział w warsztacie
,,Mydełka glicerynowe”, dowiedzieli się o historii mydła i jego rodzajach. Każdy uczestnik warsztatów zabrał swoje własnoręcznie zrobione, ozdobione i zapakowane   mydełka do domu. Drugim warsztatem, w którym uczestnicy wycieczki brali aktywny udział to zajęcia edukacyjne pt. ,,Od ziarenka do bochenka”. Dzieci samodzielnie robiły drożdżowe rogaliki, a po ich upieczeniu oczywiście ze smakiem zjadły. W oczekiwaniu na pyszne słodkości uczniowie poznali sposoby uprawy zboża i jego przechowywania. Uczestniczyli w młóceniu cepem, czyszczeniu ziarna oraz mieleniu zboża w ręcznych żarnach.

   Po obiedzie wyruszyliśmy w drogę powrotną. Drogę do Krainy Rumianku  i z powrotem umilał nam pilot wycieczki, który z zainteresowaniem opowiadał ciekawostki o mijanych okolicach. Na chwilę zatrzymaliśmy się jeszcze w miejscowości  Sawin, gdzie posłuchaliśmy ciekawostek przewodnika, obejrzeliśmy  czołg i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Ostatnim punktem naszego wyjazdu był McDonald, gdzie na dzieci czekała miła niespodzianka.

   Pobyt w ,,Krainie Rumianku”, pomimo niezbyt sprzyjającej pogody, na pewno pozostanie w pamięci naszych uczniów miłym wspomnieniem.

Wycieczkę zorganizowały: Lucyna Cichosz i Elżbieta Tatys.

Aktualności

 • Z życia szkoły

logo akcja 2a

logo emocja

nprcz

lp

Online na stronie

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Blue Flower

Licznik odwiedzin

1733116
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
W miesiącu
Poprzedni miesiąc
Wszystkie
43
549
3828
7130
20301
31298
1733116

Prognoza na dzisiaj
624


Your IP:3.236.221.156

Kuratorium Oświaty

Szkoła Podstawowa w Żmudzi
ul. Kasztanowa 7
22-114 Żmudź
tel/fax 82 568-01-78
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.sp-zmudz.pl

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

Szkoła Podstawowa w Żmudzi zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej
http://www.sp-zmudz.pl


Czytaj więcej ...

 

Ochrona Danych Osobowych - klauzula informacyjna

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.


Czytaj więcej ...

 

Copyright © 2014. SZKOŁA PODSTAWOWA W ŻMUDZI Rights Reserved.