^Powrót na górę
 • 1 Budynek Szkoły Podstawowej
  Nasza szkoła to przyjazna placówka, nastawiona na indywidualny rozwój dziecka, jego twórczą edukację i kreatywność w przyjaznym, bezpiecznym środowisku. Mamy ambicje, by nauka w naszej szkole stała się pasją, dzięki której uczniowie z entuzjazmem będą wkraczali w świat wiedzy i poszerzali swoje horyzonty
 • 2 Doskonałe zaplecze sportowe
  Nasza szkoła posiada bardzo dobre zaplecze sportowe w postaci wielofunkcyjnego boiska z tartanową nawierzchnią, salą sportową oraz siłownią. Uczniowie naszej szkoły mają możliwość rozwoju fizycznego w różnych dziedzinach sportu. Uczniowie naszej szkoły osiągają bardzo dobre wyniki w różnego rodzaju turniejach i zawodach sportowych
 • 3 Organizujemy imprezy kulturalne
  Szkoła Podstawowa w Żmudzi jest organizatorem wielu konkursów i imprez kulturalnych. Jednym z większych jest Powiatowy Festiwal Piosenki Angielskiej, w którym rokrocznie bierze udział kilkanaście szkół z powiatu chełmskiego. Szkoła udziela się również w różnego rodzaju akcjach promujących bezpieczeństwo dzieci np. „Jestem Bezpieczny” "Bezpieczny uczeń, bezpieczna szkoła"
 • 4 Spędzanie czasu wolnego
  Szkoła to nie tylko nauka, dlatego też dla najmłodszych uczniów oferujemy profesjonalny i atestowany plac zabaw, na którym każde dziecko bezpiecznie spędzi czas na dobrej zabawie.
 • 5 Nowi uczniowie w społeczności szkolnej
  Nowo przyjęci uczniowie naszej szkoły ślubują być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Uśmiechnięci Pierwszoklasiści z dumą reprezentują środowisko uczniowskie naszej szkoły
baner

Biwak w Wojsławicach Kolonii

            W dniach 29– 30 IX 2017r. harcerze z Drużyny Harcerskiej „Chabrowe Niedźwiadki” ze Żmudzi wspólnie z harcerzami z Wojsławic oraz Stołpia uczestniczyli w biwaku w Wojsławicach Kolonii zorganizowanego z okazji I ZJAZDU BYŁYCH UCZNIÓW SZKÓŁ GMINY WOJSŁAWICE.

Na polanę szykiem marszowym wchodzi drużyna. Seria komend ustawia harcerzy w dwuszeregu. Potem udajemy się na przemarsz harcerzy od szkoły pod Ratusz i z powrotem.

Po powrocie przyszedł czas na tę ważniejszą, bardziej uroczystą część zbiórki. Rozpoczęła się ona od tradycyjnego rozpalenia ogniska przez zaproszonych gości. Z harcerskich ust popłynęła pieśni. Przy ognisku rozpoczęła się gawęda o drodze, jaką pokonywali kiedyś członkowie drużyn harcerskich.

Po gawędzie druhna drużynowa informuje zebranych harcerzy, że za chwilę zrobią kolejny krok na swój szczyt – złożą harcerskie przyrzeczenie. Odczytany zostaje rozkaz, którym do przyrzeczenia dopuszczonych zostaje 13 druhen i 4 druhów, uczestniczących w zbiórce tj.: uczniowie z Gimnazjum (Katarzyna Gilewicz, Agnieszka Ostaszewska, Sandra Pominkiewicz, Mateusz Kawka, Maciej Steczuk) oraz ze szkoły podstawowej (Martyna Grabowska, Zofia Białowąs, Kinga Woźnyj, Magdalena Jabłońska, Oliwia Makowska, Marika Małdachowska, Aleksandra Janysz, Daria Pieczykolan, Kinga Pałdyńska, Natalia Mikoś, Aleksander Wereszczyński). Harcerze ustawiają się na przeciw ogniska…

            Siedemnastu harcerzy wyciąga palce prawej ręki w stronę ogniska, i z 17 młodych piersi, za Zastępcą Komendanta Hufca ZHP w Chełmie harcmistrza Jerzego Krawczyka, padają słowa: „Mam szczerą wolę całym życiem pełnić służbę Bogu i Polsce, nieść chętną pomoc bliźnim i być posłusznym prawu harcerskiemu. Po przyrzeczeniu następuje chwila wyczekiwana przez harcerzy od początku wstąpienia do drużyny – z rąk harcmistrza z-cy komendanta otrzymują harcerski krzyż, który przypinany jest do munduru – …taki mają najdzielniejsi!…. Harcerze otrzymali również książeczki i gratulacje od drużynowej, oraz kolegów…

Kolejną atrakcją było pieczenie kiełbaski przy ognisku, wspólne śpiewanie, uczenie się nowych pląsów i zabaw oraz dyskutowanie przy ogniu …

Następnego dnia udaliśmy się na przemarsz uczestników do Kościoła rzymskokatolickiego pw Św. Michała Archanioła w Wojsławicach, w którym braliśmy udział w Mszy świętej w intencji byłych uczniów, nauczycieli i pracowników wszystkich szkół funkcjonujących na terenie gminy Wojsławice. W programie mieliśmy jeszcze zwiedzanie zabytków Wojsławic szlakiem Trzech Kultur oraz wspólny obiad.

Podczas obozu harcerze uczyli się zdyscyplinowania, zaradności, samodzielności, pracy w zespole, czy też odpowiedzialności za powierzone zadania. Była to znakomita okazja do zintegrowania się, pogłębienia więzi koleżeńskich, nawiązania nowych znajomości i przyjaźni. Organizatorem biwaku był druch Zbigniew Chodorowski oraz przyboczna Elżbieta Łopocka. Opiekunem harcerzy ze Żmudzi była pedagog szkolny p. Katarzyna Grabowska oraz p. Elżbieta Mróz.

Czuwaj!

Aktualności

 • Z życia szkoły

Online na stronie

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Blue Flower

Licznik odwiedzin

0577465
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
W miesiącu
Poprzedni miesiąc
Wszystkie
511
629
2525
4315
17280
19688
577465

Prognoza na dzisiaj
864


Your IP:35.175.174.157

Wpinacz

Kuratorium Oświaty

Zmień język

Szkoła Podstawowa w Żmudzi
ul. Kasztanowa 7
22-114 Żmudź
tel/fax 82 568-01-78
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.sp-zmudz.pl

Ochrona Danych Osobowych - klauzula informacyjna

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.


Czytaj więcej ...

 

Copyright © 2014. SZKOŁA PODSTAWOWA W ŻMUDZI Rights Reserved.