RAJD ROWEROWY HARCERZY Z GRUPY ,,CHABROWE NIEDŹWIADKI'',WOLONTARIUSZE ORAZ UCZNIOWIE KLASY VII SZKOŁY PODSTAWOWEJ

W dniu 20 października 2017r. o godz. 11:00 grupa 12 uczniów Szkoły Podstawowej w Żmudzi oraz Gimnazjum Publicznego w Żmudzi - wspólnie z organizatorem, kierownikiem rajdu Elżbietą Mróz oraz opiekunem rajdu rodzicem Anną Domińczuk wyruszyła na wycieczkę rowerową przez okoliczne miejscowości Żmudź,Wólkę Leszczańską, Maziarnię, Pobołowice, Dębowy Las, Wołkowiany.

Przed wyjazdem grupie uczniów zostały przypomniane zasady ruchu drogowego gdyż trasa w większości przebiegała przez drogi publiczne z dużym natężeniem samochodów. Grupa uczniów przejechała ok. 30km. Na początku młodzież odwiedziła Maziarnię, gdzie uczestnicy rajdu posprzątali, znajdującą się się w lesie mogiłę. W miejscu tym młodzież upamiętniła pamięć zapaleniem zniczy na mogile dwóch jeńców radzieckich zamordowanych w 1944r. przez hitlerowców. Kolejnym etapem rajdu było ognisko na ,,Dębowym Lesie '' w wyznaczonym do tego miejscu. Uczniowie przygotowali wspólnie z opiekunami ognisko gdzie upiekli pyszną kiełbaskę. Po gorącym posiłku wszyscy uczestnicy rajdu pojechali przez Wołkowiany do Żmudzi, gdzie przy szkole rozstali się udając się do swoich domów.

Podczas rajdu panowała bardzo miła, serdeczna atmosfera. Uczniowie biorący udział w rajdzie deklarowali chęć udziału w kolejnym tego typu rajdzie.

1947

Your IP:54.234.233.48

Facebook twitter flicker skype youtube digg