11 listopada

Polska obchodzi dziś 99-lecie odzyskania niepodległości. 11 listopada 1918 r., po 123 latach zaborów, Polacy odzyskali prawo do samostanowienia i zrzucili jarzma rosyjskie, niemieckie i austro-węgierskie. Z tej okazji harcerze z Gimnazjum Publicznego oraz Szkoły Podstawowej w Żmudzi celebrowali Narodowe Święto Niepodległości, uczestnicząc we Mszy św. w intencji Ojczyzny w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Żmudzi o godzinie 9:00.

Drużyna Harcerska na zakończenie mszy odśpiewała „Modlitwę harcerską”. Później wraz z panią dyrektor Gimnazjum Publicznego Kazimierą Ciupą i panią dyrektor Szkoły Podstawowej Haliną Steczuk nastąpiło złożenie hołdu przy Kopcu ku czci marszałka Polski - Józefa Klemensa Piłsudskiego w Wołkowianach oraz przy Pomniku Niepodległości w Klesztowie. W uroczystości brali udział: Katarzyna Gilewicz, Sandra Pominkiewicz, Maciej Steczuk, Mateusz Kawka, Martyna Grabowska, Magda Jabłońska, Kinga Woźnyj, Zofia Białowąs, Rafał Borucki, Oliwia Makowska, Marika Małdachowska, Natalia Mikoś, Daria Pieczykolan, Aleksandra Janysz, Amelia Kokot pod opieką druhny Katarzyny Grabowskiej.

19952

Your IP:54.224.99.70