^Powrót na górę
 • 1 Budynek Szkoły Podstawowej
  Nasza szkoła to przyjazna placówka, nastawiona na indywidualny rozwój dziecka, jego twórczą edukację i kreatywność w przyjaznym, bezpiecznym środowisku. Mamy ambicje, by nauka w naszej szkole stała się pasją, dzięki której uczniowie z entuzjazmem będą wkraczali w świat wiedzy i poszerzali swoje horyzonty
 • 2 Doskonałe zaplecze sportowe
  Nasza szkoła posiada bardzo dobre zaplecze sportowe w postaci wielofunkcyjnego boiska z tartanową nawierzchnią, salą sportową oraz siłownią. Uczniowie naszej szkoły mają możliwość rozwoju fizycznego w różnych dziedzinach sportu. Uczniowie naszej szkoły osiągają bardzo dobre wyniki w różnego rodzaju turniejach i zawodach sportowych
 • 3 Organizujemy imprezy kulturalne
  Szkoła Podstawowa w Żmudzi jest organizatorem wielu konkursów i imprez kulturalnych. Jednym z większych jest Powiatowy Festiwal Piosenki Angielskiej, w którym rokrocznie bierze udział kilkanaście szkół z powiatu chełmskiego. Szkoła udziela się również w różnego rodzaju akcjach promujących bezpieczeństwo dzieci np. „Jestem Bezpieczny” "Bezpieczny uczeń, bezpieczna szkoła"
 • 4 Spędzanie czasu wolnego
  Szkoła to nie tylko nauka, dlatego też dla najmłodszych uczniów oferujemy profesjonalny i atestowany plac zabaw, na którym każde dziecko bezpiecznie spędzi czas na dobrej zabawie.
 • 5 Nowi uczniowie w społeczności szkolnej
  Nowo przyjęci uczniowie naszej szkoły ślubują być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Uśmiechnięci Pierwszoklasiści z dumą reprezentują środowisko uczniowskie naszej szkoły
baner

HARCERZE CHABROWE NIEDZWIADKI WYRUSZYLI PO BETLEJEMSKIE ŚWIATELKO POKOJU

Delegacja z drużyny Harcerskiej ze Szkoy Podstawowej i Gimnazjum Publicznego w Żmudzi wyruszyła w piątek dnia 15 grudnia do Zakopanego na uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Na zlot do zimowej stolicy Polski przyjechało pół tysiąca harcerzy z całej Polski.

W tym roku Betlejemskie Światło Pokoju odbierane było po polskiej stronie Tatr od harcerzy ze Słowacji. Uroczysta msza święta, po której dokonano ceremonii przekazania, odbyła się w sobotę w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem.

Betlejemskie Światło Pokoju to znak braterstwa, jedności i pokoju, nieodłączny element adwentowego przygotowania do Bożego Narodzenia w Polsce. Sztafeta pokazuje, że każdy może stać się człowiekiem niosącym światło.

Harcerki i harcerze ZHP przyjechali do Zakopanego, aby zaraz po ceremonii przekazania zawieźć światło w rodzinne strony. W ten sposób Betlejemskie Światło Pokoju rozpocznie swoją drogę, by znaleźć się na wigilijnych stołach tych, którzy chcą przyjąć je do swoich domów.

W niedzielę dnia 17 grudnia harcerze przyjechali ze ,,Światełkiem Pokoju ''do Żmudzi.

21 grudnia miało miejsce przekazania świateka w Szkole Podstawowej i Gimnazjum Publicznym w Żmudzi oraz w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Żmudzi. Następnie 22 grudnia przekazalismy Betlejemskie Światło Pokoju do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Klesztowie oraz do pobliskich instytucji.

Po Betlejemskie Światełko Pokoju wyruszyli harcerze:

1.Karolina Błaszczuk

2.Kinga Niemczyk

3.Aleksander Wereszczyński

4.Aleksandra Janysz

5.Oliwia Makowska

6.Natalia Mikoś

7.Martyna Grabowska

8.Kinga Woźnyj

9.Przemysław Kosik

10.Zofia Białowąs

11.Daria Pieczykolan

12.Kinga Pałdyńska

Opiekunami harcerzy była Elżbieta Mróz i Katarzyna Grabowska.

 

Aktualności

 • Z życia szkoły

Online na stronie

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Blue Flower

Licznik odwiedzin

0557793
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
W miesiącu
Poprzedni miesiąc
Wszystkie
1585
655
2240
4095
17296
17133
557793

Prognoza na dzisiaj
3144


Your IP:18.234.51.17

Wpinacz

Kuratorium Oświaty

Zmień język

Szkoła Podstawowa w Żmudzi
ul. Kasztanowa 7
22-114 Żmudź
tel/fax 82 568-01-78
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.sp-zmudz.pl

Ochrona Danych Osobowych - klauzula informacyjna

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.


Czytaj więcej ...

 

Copyright © 2014. SZKOŁA PODSTAWOWA W ŻMUDZI Rights Reserved.