HARCERZE CHABROWE NIEDZWIADKI WYRUSZYLI PO BETLEJEMSKIE ŚWIATELKO POKOJU

Delegacja z drużyny Harcerskiej ze Szkoy Podstawowej i Gimnazjum Publicznego w Żmudzi wyruszyła w piątek dnia 15 grudnia do Zakopanego na uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Na zlot do zimowej stolicy Polski przyjechało pół tysiąca harcerzy z całej Polski.

W tym roku Betlejemskie Światło Pokoju odbierane było po polskiej stronie Tatr od harcerzy ze Słowacji. Uroczysta msza święta, po której dokonano ceremonii przekazania, odbyła się w sobotę w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem.

Betlejemskie Światło Pokoju to znak braterstwa, jedności i pokoju, nieodłączny element adwentowego przygotowania do Bożego Narodzenia w Polsce. Sztafeta pokazuje, że każdy może stać się człowiekiem niosącym światło.

Harcerki i harcerze ZHP przyjechali do Zakopanego, aby zaraz po ceremonii przekazania zawieźć światło w rodzinne strony. W ten sposób Betlejemskie Światło Pokoju rozpocznie swoją drogę, by znaleźć się na wigilijnych stołach tych, którzy chcą przyjąć je do swoich domów.

W niedzielę dnia 17 grudnia harcerze przyjechali ze ,,Światełkiem Pokoju ''do Żmudzi.

21 grudnia miało miejsce przekazania świateka w Szkole Podstawowej i Gimnazjum Publicznym w Żmudzi oraz w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Żmudzi. Następnie 22 grudnia przekazalismy Betlejemskie Światło Pokoju do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Klesztowie oraz do pobliskich instytucji.

Po Betlejemskie Światełko Pokoju wyruszyli harcerze:

1.Karolina Błaszczuk

2.Kinga Niemczyk

3.Aleksander Wereszczyński

4.Aleksandra Janysz

5.Oliwia Makowska

6.Natalia Mikoś

7.Martyna Grabowska

8.Kinga Woźnyj

9.Przemysław Kosik

10.Zofia Białowąs

11.Daria Pieczykolan

12.Kinga Pałdyńska

Opiekunami harcerzy była Elżbieta Mróz i Katarzyna Grabowska.

1943

Your IP:54.234.233.48

Facebook twitter flicker skype youtube digg